Novinky

Uzavření školy

Z důvodu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o uzavření škol a školských zařízení ze dne 10. 3. 2020 v souvislosti s nákazou koronaviru se  od 11. 3. 2020 zakazuje přítomnost žáků ve škole. Výuka bude do odvolání prováděna distanční formou. Škola bude uzavřena jak pro běžnou výuku, tak i pro kurzy CDV a Univerzitu 3. věku. Obědy budou automaticky odhlášeny. Veškerá komunikace bude řešena pouze elektronickou nebo písemnou formou.

PaedDr. Ivan Pokorný 1942-2020

Bolestně nás zasáhla zpráva, že dne 18. února 2020 zemřel ve věku nedožitých 78 let dr. Ivan Pokorný, dlouholetý ředitel vyškovského gymnázia, jímž se stal v roce 1993.

ZAV Olomouc 2021

Dne 5. listopadu 2021 jsme přijali pozvání na celostátní grafickou soutěž v psaní na klávesnici PC pro žáky středních škol. Soutěž ZAV Olomouc 2021 proběhla vzhledem k horšící se epidemické situaci online.

Foodathon

V polovině října jsme se zúčastnili 3denní soutěže Foodathonu. Tříčlenný tým z Evropy spojil síly spolu s tříčlenným týmem z Afriky a za pomoci zkušeného mentora jsme se snažili vymyslet produkt nebo službu, které by zamezily nepřenosným nemocem.
Praktikum

Primáni v pravěku

První dny školy strávily obě primy na adaptačním pobytu na Kaprálově mlýně. Celý týden se žáci pohybovali v období pravěku a průvodci jim byli starší spolužáci, vyučující a odborní lektoři.

„Život, to jsme nebrali“

Lukáš Procházka, student 4. ročníku oboru zdravotnický asistent, se první pomoc učil ve škole už v 1. ročníku a stejně jako všichni zdravoťáci absolvoval i školní kolo soutěže družstev PP. Tehdy to však byly modelové situace, které musel řešit sice prakticky, ale stále jen "jako". Nedávno však Lukáše postavil život před skutečnou praxi a výzvu.

Na skok v Praze

Dne 21. října 2021 se studentky Natálie Nováková (8. OA), Olexandra Stefanyšyn (8. OA), Michaela Malá (4. A) a Kateřina Žďárská (4. A) zúčastnily v Praze semináře  “Český parlament a parlamentarismus”. Seminář proběhl v Informačním středisku Poslanecké sněmovny a skládal se ze čtyř částí.

Přírodovědný klokan

Ve středu 13. 10. 2021 na naší škole proběhla soutěž Přírodovědný klokan. Soutěžící řeší test s 24 otázkami z přírodovědných předmětů – biologie, fyzika, chemie, matematika, zeměpis. Soutěží se ve dvou kategoriích – Kadet a Junior.

Hodina ekonomiky jinak…

Jak postupovat při zakládání živnosti? Kterým úřadům oznámit záměr zahájit podnikání? V hodině ekonomiky jsme se vydali na cestu Vyškovem, abychom instituce, o kterých v hodinách ekonomiky mluvíme, navštívili osobně. Procházka Vyškovem byla spojena s vyprávěním o proměnách našeho města v průběhu času. Nechybělo povídání o historii cukrovaru, který vznikl v r. 1868 na základě iniciativy Jana Mundy.

„POMÓC, TADY HOŘÍ!!!!“

Taktické cvičení HZS Vyškov se uskutečnilo ve spolupráci s budoucími zdravotníky. Dne 21. 10. 2021 se ve "vyškovském věžáku" konalo cvičení Hasičského záchranného sboru Vyškov. Šlo o taktické cvičení, u kterého bylo nutné evakuovat obyvatele bytového domu do bezpečí a uhasit požár. Naše třída - druhý ročník oboru praktická sestra - byla vyzvána, aby ztvárnila figuranty pro zásah. Byli jsme rozmístěni v bytovém domě do nejvyšších pater.

Třídní schůzky

Třídní schůzky se konají 16. listopadu 2021 od 16:30 hod. do 17:30 hod. Po zahájení v kmenových třídách následují individuální pohovory s vyučujícími. Součástí třídních schůzek je i volba nových členů Školské rady za rodiče a zletilé žáky. Při vstupu do budovy v učebně 161 je potřeba se prokázat osvědčením o očkování proti nemoci COVID_19, dokladem o ochranné lhůtě po prodělané nemoci COVID_19, POC testem, který není starší než 24 hodin nebo RT-PCR testem ne starším než 72 hodin.