Novinky

Uzavření školy

Z důvodu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o uzavření škol a školských zařízení ze dne 10. 3. 2020 v souvislosti s nákazou koronaviru se  od 11. 3. 2020 zakazuje přítomnost žáků ve škole. Výuka bude do odvolání prováděna distanční formou. Škola bude uzavřena jak pro běžnou výuku, tak i pro kurzy CDV a Univerzitu 3. věku. Obědy budou automaticky odhlášeny.

Veškerá komunikace bude řešena pouze elektronickou nebo písemnou formou.

Potravinová sbírka 2022

Vážení kolegové, milí studenti,

Je mi ctí Vám poděkovat za příkladné zapojení se do charitativní akce – potravinové sbírky, která se na naší škole uskutečnila v minulých dnech. Tato akce vyvrcholila v sobotu 12. listopadu Národní potravinovou sbírkou.

100 let GPH Michalovce

Naše partnerská škola Gymnázium Pavla Horova v Michalovcích na východním Slovensku oslavila 100 let od svého založení. Na slavnostní akademii a setkání s pedagogy a zajímavými hosty byla pozvána i delegace z Vyškova (H. Čermáková, J. Kolčářová, Z. Zbořilová). Děkujeme za milé přijetí, vždy se cítíme jako doma – opravdu platí heslo „…sme jedna rodina…“ Přejeme gymnáziu další úspěšné roky.

Jazyková rallye

Kdo zavítal v úterý 25. října dopoledne do vyškovské knihovny, určitě potkal čtyřčlenné skupinky studentů gymnázia a ekonomického oboru SOŠ. Vyučující druhých cizích jazyků – němčiny, francouzštiny, ruštiny a španělštiny – pro ně v rámci oslav Dne jazyků připravili soutěž Jazyková rallye.

Tutanchamon v Brně

Dne 2. listopadu 2022 se vydal seminář Dějin kultury se žáky ze 3. a 4. ročníků na výstaviště do Brna. Studenti se přenesli do starověkého Egypta 14. století př. n. l. a získali příležitost dozvědět se spoustu informací a zajímavostí o objevení té nejzachovalejší hrobky vůbec – hrobky faraona Tutanchamona.

ZAV Olomouc 2022

Obrovská gratulace za skvělé výkony patří všem našim žákům, kteří se 3. 11. 2022 zúčastnili soutěže ve zpracování textů ZAV Olomouc 2022. Na startovní čáru se postavilo 447 soutěžících z 52 škol.

Primy se ocitly v pravěku

Naše škola nám připravila týdenní adaptační pobyt, abychom se s novými spolužáky seznámili a více se všichni sblížili. Pobyt se konal od 5. září na Kaprálově mlýně u Ochozu u Brna. Jedná se o zrenovované skautské středisko uprostřed krásné přírody v Moravském krasu.

Tajemná legenda o krysařovi

Ve 13. století se tisíce lidí z Německa, severní Francie a území dnešní Belgie vydaly na východ. Jejich přestěhování podporovali čeští králové, šlechtici i kláštery – všichni totiž na osídlení nevyužité půdy vydělávali. Jedním z nejvýznamnějších kolonizátorů byl olomoucký biskup Bruno ze Šaumburku, rádce Přemysla Otakara ll.