Novinky

Uzavření školy

Z důvodu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o uzavření škol a školských zařízení ze dne 10. 3. 2020 v souvislosti s nákazou koronaviru se  od 11. 3. 2020 zakazuje přítomnost žáků ve škole. Výuka bude do odvolání prováděna distanční formou. Škola bude uzavřena jak pro běžnou výuku, tak i pro kurzy CDV a Univerzitu 3. věku. Obědy budou automaticky odhlášeny. Veškerá komunikace bude řešena pouze elektronickou nebo písemnou formou.

PaedDr. Ivan Pokorný 1942-2020

Bolestně nás zasáhla zpráva, že dne 18. února 2020 zemřel ve věku nedožitých 78 let dr. Ivan Pokorný, dlouholetý ředitel vyškovského gymnázia, jímž se stal v roce 1993.

Joklův memoriál

Žáci nižšího a vyššího gymnázia mohli po tříleté covidové pauze opět poměřit svoje síly v různých sportovních disciplínách. Joklův memoriál na vyšším gymnáziu proběhl tradičně v duchu atletiky. Mladší žáci rozdělení napříč ročníky se mezi sebou utkali v branbalu, přehazované a fotbalu.

Svět klavírů

Na přelomu května a června studenti prvních ročníků a sexty gymnázia navštívili Svět klavírů ve Vyškově. Pan Berčík, majitel tohoto muzea, s velkým nadšením seznámil přítomné s vývojem klávesové mechaniky a poté s asi 50 jedinečnými exponáty.

Inspirativní mladý vědec je vzorem pro studenty GYKOVY

V rámci akce pořádané dne 27. 5. 2022 „Běháme srdcem“ pro Nadační fond dětské onkologie Krtek se v aule Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické ve Vyškově konalo přednáškové dopoledne s významnými osobnostmi Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA).

Zpráva exkurze 3. PS

V posledním týdnu praktické výuky, před měsíční praxí, jsme 23. 5 navštívili Denní stacionář pro osoby se zdravotním postižením. Po celou dobu se nám věnovala Mgr. Jarmila Březovská a seznámila nás s provozem a činností tohoto zařízení. Měli jsme možnost poznat klienty stacionáře i jejich pracovní dílny, kde jsou během dne zaměstnaní v rámci této sociální služby. Zařízení na nás působilo velmi příjemně a vstřícně. Klienti se z naší návštěvy radovali.

Erasmus+ 2019-2022

Naše škola získala opět grant v rámci vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus+. Na základě výsledku výběrového řízení  se v letech 2019 – 2022 zapojila do projektu mobility osob v rámci Klíčové akce 1 (KA1 – profesní rozvoj) pro školský sektor a tím získala možnost  vyslat sedm pracovníků do zahraničí na kurzy s cílem jejich dalšího profesního rozvoje.… Dále... “Erasmus+ 2019-2022”

Studenti vyškovského gymnázia opět míří do vesmíru

Studenti gymnázia slaví další vědecký úspěch. Již podruhé v tomto školním roce vyslali k nebesům stroj vlastní výroby. Tentokráte to byl model skutečné rakety, kterou studenti sami navrhli a sestavili v rámci celostátní soutěže Czech Rocket Challenge 2022, jejímž partnerem byla Evropská kosmická agentura ESA.

Běháme srdcem 2022

Po covidové pauze jsme vyběhali pro Krtka neuvěřitelných 131 300,- Kč! 7. ročník Běháme srdcem se po dvouleté covidové odmlce uskutečnil 27. 5. 2022. Charitativní běh pro onkologicky nemocné děti - za podpory nadace Tři brány, města Vyškova, sponzorů SMC Industrial Automation CZ, s.r.o., Vodovody a kanalizace Vyškov, a.s., Fritzmeier, s.r.o., Wagner stavební spol. s.r.o., D-Klima s.r.o., Techno Vyškov s.r.o. a dalších účastníků - překonal poslední ročník a získal pro Nadační fond dětské onkologie Krtek při brněnské Dětské nemocnici v Černých Polích úžasných 131 300,- Kč.

Biologická olympiáda 2022

Dne 15. a 16. února 2022 proběhlo školní kolo Biologické olympiády (kategorií A a B). Téma letošního již 56. ročníku BiO bylo: DRŽ BALANC!!! Soutěžící obou kategorií čekaly dva praktické úkoly, třiceti otázkový test a obávaná poznávačka (patnáct rostlin, patnáct živočichů).
Výklad Ing. Petra Haláka

Odborná vzdělávací exkurze na SOŠ a SOU Vyškov

V pátek 13. 5. 2022 se studenti 3. ročníku oboru obchodní akademie z Gymnázia a SOŠZE Vyškov zúčastnili vzdělávací aktivity na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Vyškov. Cílem bylo seznámení našich studentů s moderními CNC technologiemi, využívanými v soudobé průmyslové výrobě.