Novinky

Uzavření školy

Z důvodu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o uzavření škol a školských zařízení ze dne 10. 3. 2020 v souvislosti s nákazou koronaviru se  od 11. 3. 2020 zakazuje přítomnost žáků ve škole. Výuka bude do odvolání prováděna distanční formou. Škola bude uzavřena jak pro běžnou výuku, tak i pro kurzy CDV a Univerzitu 3. věku. Obědy budou automaticky odhlášeny.

Veškerá komunikace bude řešena pouze elektronickou nebo písemnou formou.

Běháme srdcem 2024

Gymnázium a SOŠZE Vyškov a město Vyškov pořádají charitativní akci Běháme srdcem. Cílem je zútulnění a úprava dětského oddělení Nemocnice Vyškov ve spolupráci s Nadací Archa Chantal. 9. ročník se uskuteční 10. května 2024. Akce se koná od 17:00 do 18:00 hodin. Prezentace účastníků je od 15:00 hodin.

Naši studenti míří do vesmíru

Podívat se do vesmíru, to je sen mnoha lidí. Studenti našeho gymnázia mají takovou příležitost na dosah ruky. Již několikrát mířili vysoko, ale tentokrát si stanovili opravdu velký cíl – Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Nedostanou se sice na její palubu fyzicky, ale plánují tam vyslat své duševní vlastnictví.

Soudobé Rusko

Ve středu 29. listopadu se zájemci o studium společenských věd měli možnost setkat s profesorem a politologem panem Janem Holzerem z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Beseda byla rozdělena do dvou částí, z nichž první se týkala konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Písař třídy 1. AK

Pod pojmem „psaní všemi deseti“ se běžně označuje dovednost efektivního používání klávesnice. Tato schopnost umožňuje také lepší možnost vyjadřování a rychlejší  zaznamenávání myšlenek.