Vítězství v krajském kole soutěže ŠJ

V letošním krajském kole soutěže ŠJ byly naše studentky velmi úspěšné. Michaela Bergerová z MA zvítězila v kategorii SŠ I. a postoupila do ústředního kola v Praze. Na pěkném 4. místě skončila Veronika Lusková z QB.  V kategorii SŠ II. se umístila na krásném 3. místě Barbora Uhlová ze 4. B a na 6. místě Kateřina Kavková z MB.

„SAPERE – vědět, jak žít“

Sapere

V plném proudu probíhá 5. ročník této on-line soutěže o zdravém životním stylu, správné životosprávě a ekologických přístupech v životě lidské společnosti. V letošním roce se do této soutěže zapojilo na 300 našich studentů, z nichž se do okresního kola probojovala trojice úspěšných řešitelů. Zvítězila Jolana Vorlová z MA, na druhém místě se umístila Kateřina Brokešová z 1.ZL a třetí místo patřilo Jiřímu Formánkovi z 3.AK. Jmenovaní medailisté pokračovali v okresním kole společně jako tým a umístili se na krásném druhém místě.

Velmi úspěšnými řešitelkami v soutěži se staly studentky nižšího gymnázia Tereza Mazlová, Leona Kopečková a Pavlína Ďurišová. V mladší kategorii zvítězily a postupují do krajského kola. Držme jim palce! Ať se daří, holky!

Le Chandeleur - Hromnice

Jedna páteční hodina francouzštiny byla pro studenty sexty obzvláště příjemná. Spojili ji totiž s tím nejlepším, s ochutnávkou  výborných ,,hromnických" palačinek z kuchyně každého studenta. Všichni si dali záležet a bylo velmi těžké rozhodnout, která chutná nejlépe.

Chemická olympiáda

Do okresního kola chemické olympiády kategorie D, které se konalo 9. března 2015, se po náročné přípravě ve školním kole dostali dva studenti třídy KA. Z 1. místa postoupil Luong Ngoc Long a z 2. místa Lucie Vlčková. V okresním kole se Luong Ngoc Long umístil na skvělém 1. místě a Lucie Vlčková byla devátá.

Krajské kolo konverzační soutěže RJ

V úterý 10. 3. 2015 se konalo v Brně krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce.

V kategorii SŠ II naši školu reprezentovala Kateřina Balážová ze 4.A, která se umístila na 2. místě a kategorii ZŠ/SŠ Tereza Bednářová z KB, která zvítězila.

Divadlo v nemocnici? Zdravotníci nebo herci?

Obě role si ve středu 11. 3. dopledne vyzkoušeli zdravotničtí asistenti Gymnázia a SOŠZE Vyškov , kteří si připravili dvě krásné pohádky a tím zpestřili pobyt malým hospitalizovaným pacientům na dětském oddělení. Potom, co zvládli ranní hygienu u svých klientů, rozdali léky, připravili infuze a injekce na odděleních chirurgie, interny a ODN – prostě splnili si středeční praxi, se část studentů převlékla do předem připravených masek a druhá část si připravila loutky a kulisy.

Biologická olympiáda 2015

V únorových dnech před jarními prázdninami proběhla školní kola 49. ročníku Biologické olympiády. Letošní ročník byl zaměřen na využívání biologických jevů a produktů v životě člověka  a nesl název „Země živitelka - Příroda ve službách člověka“.

Ve starší kategorii A soutěžilo 23 studentů. V mladší kategorii B porovnalo své vědomosti 7 statečných. První postupové místo do krajského kola obsadila v kategorii A studentka Pavlína Čtvrtníčková ze 3. B. V kategorii B obhájil první místo a postup do kraje Petr Vičar z XB.

Veletrh fiktivních firem na Gymnáziu a SOŠZE Vyškov

Fiktivní firmy

Dne 20. února 2015 uspořádali studenti 4. ročníku obchodní akademie a ekonomického lycea 17. veletrh fiktivních firem. Veletrhu se zúčastnili studenti ekonomických oborů, oboru agropodnikání a zdravotnického lycea se svým vedením a vyučujícími v těchto oborech.

Celkem soutěžilo šest fiktivních firem. Z oboru obchodní akademie zvítězila firma Honey Bee, s. r. o., která kreativním způsobem nabídla účastníkům med a výrobky z medu. Z oboru ekonomického lycea vyhrála firma SERVIS PC VYŠKOV, s. r. o., která zaujala svou širokou nabídkou poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingových a dalších souvisejících služeb.

Výtvarná soutěž

V letošním školním roce slaví gymnázium 115. narozeniny. V rámci oslav proběhla i literárně-výtvarná soutěž.

Studenti školy na Halovém mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice

Ve dnech 28. 2. – 1. 3. 2015 proběhlo Halové mistrovství ČR v atletice. Opět zde bojovali žáci naší školy.
  • Eliáš Urban je vicemistrem ČR v atletice,
  • Eva Šenková skončila s bramborovou medailí,
  • Jan Osolsobě, Denisa Hubáčková, Karolína Jelínková, Václav Schýbal uspěli.
Všem za jejich výsledky blahopřejeme!

Pages