Pozvánka pro rodiče žáků budoucích prvních ročníků

Ředitelství školy zve rodiče žáků nastávajících prvních ročníků k besedě s vedením školy a třídními učiteli. Rodiče žáků Střední odborné školy (všechny obory) jsou zváni na pondělí 8. 6. 2015, 16:00 hod., rodiče žáků 1. ročníku čtyřletého gymnázia jsou zváni na úterý 9. 6. 2015, 16:00 hod. a rodiče žáků primy osmiletého gymnázia na úterý 9. 6. 2015, 17:00 hod.

Besedy se uskuteční v aule budovy gymnázia.

 

3. kolo přijímacího řízení pro obory SOŠ

Přijímací zkoušky do třetího kola přijímacího řízení pro obory Zdravotnický asistent, Zdravotnické lyceum a Obchodní akademie se konají 4. června 2015. Uchazeči mohou podávat přihlášky do 1. června 2015 v kanceláři školy.  Přihlášky jsou ke stažení v sekci Ke stažení - Přihlášky ke studiu.

Všichni uchazeči se shromáždí 4. 6. 2015 v  7:45 hod. v aule budovy SOŠ na ulici Komenského 7 ve Vyškově.

Výměnný pobyt Vyškov - Karlsbad

Již téměř dvacet let probíhá tradice výměnných pobytů mezi studenty naší školy a gymnázia v německém Karlsbadu.

Letos se akce konala od 20. 4. do 3. 5., kdy jsme všichni společně strávili jeden týden ve Vyškově a jeho blízkém okolí, následující týden pak ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko.

Zahraničním přátelům jsme představili naši školu a zajímavosti města. Na vyškovské radnici je přivítal pan místostarosta Karel Jurka. V dalších dnech jsme navštívili Brno, hrad Pernštejn, Sloupsko - šošůvské jeskyně a v neposlední řadě jsme podpořili svojí účastí charitativní akci „Lauf mit Herz“.

Naše asistentky jsou certifikované „VÝZKUMNÉ SESTRY V AKCI“

Poslední dubnový víkend se žákyně třídy 3. ZA Lada Ruferová, Sára Rieglová, Adéla Navrátilová a Denisa Maxiánová zúčastnily vzdělávací akce „Výzkumná sestra v akci“ ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Do výukového programu, který byl určen pro středoškoláky a vysokoškoláky, byly vybrány na základě jejich zaslaných CV a motivačních dopisů.

Přednáška - ochrana a práva spotřebitelů

Ve středu dne 29. 4. 2015 v 8:00 proběhla v budově obchodní akademie přednáška pod vedením dvou studentek právnické fakulty. Přednáška zpracovaná formou elektronické prezentace se týkala ochrany spotřebitelů a jejich práv při uzavírání smluv.

Biologická exkurze septim a třetích ročníků

Ve středu 15. 4. 2015 se uskutečnila přírodovědná exkurze studentů septim a třetích ročníků. Nejprve jsme navštívili Botanickou zahradu Přírodovědné fakulty MU. Dostali jsme pracovní listy k vyplnění o skupinách tropických a subtropických rostlin. Prohlédli jsme si nezvykle velké kaktusy a kapradiny, banánovník, eukalyptus a užitkové rostliny tropů – kávovník, kakaovník, rýži, papáju či pepř černý.

Mistrovství České republiky v grafických disciplínách

Ve dnech 20. – 21. 4. 2015 se v Ostravě Mariánských Horách konalo Mistrovství České republiky v grafických disciplínách. Soutěže se účastnilo celkem 67 žáků ve čtyřech kategoriích – Korektura textu, Záznam mluveného slova, Wordprocessing a Opis textu. Z naší školy se soutěže účastnila studentka osmiletého gymnázia Martina Ryšánková ze třídy 6. XB, a to v kategorii Wordprocessing. Umístila se na krásném 10. místě.

Historický úspěch v krajském kole Biologické olympiády

Dnem vítězství pro Petra Vičara z 6.XB se stal 10. duben, kdy se konalo krajské kolo BIO v kategorii B. Petr si šel vytrvale za svým cílem, nechal své soupeře daleko za zády a vybojoval zlatou. 

Krajské kolo BIO v kategorii A se v Brně konalo dne 27. 3. 2015. Naše studentka Pavlína Čtvrtníčková ze třídy 3.B obstála ve velké konkurenci středních škol Jihomoravského kraje a umístila se na výborném 3. místě.

Tomáš Florus nezklamal

Tomáš Florus, student 4.KA, se dne 27. 4. 2015 zúčastnil okresního kola Biologické olympiády. I přes velkou konkurenci a složité téma - Život stromu - dokázal vyhrát. Již teď se plně připravuje na účast v krajském kole, které se uskuteční 15. 5. 2015, a opět pomýšlí na nejvyšší příčky.

„Běháme srdcem“ - "Lauf mit Herz"

Nejlepší sportovní akce roku 2014 okresu Vyškov  se uskutečnila i v letošním roce.

24. dubna 2015 Gymnázium a SOŠZE Vyškov a město Vyškov uspořádalo 2. ročník charitativního běhu „Běháme srdcem“ -„Lauf mit Herz“. V Döbelnu se uskuteční jubilejní 15. ročník 8. května 2015.

Česko-německý projekt je souběžně pořádaný partnerskými středními školami Gymnáziem a SOŠZE Vyškov s Lessing Gymnasium Döbeln, partnerskými městy Vyškov a Döbeln.

Pages