Nejlepší student 2015 a Nejlepší škola 2015 je z Vyškova!

Středoškoláci z celé republiky bojovali o titul Nejlepší student v pátém ročníku soutěže hodnotící jejich výjimečnost, studijní i mimoškolní aktivity. V konkurenci 121 přihlášených studentů z 80 škol celé České republiky byli odbornou porotou vybráni čtyři finalisté, aby přesvědčili o svých kvalitách ve finále soutěže, které se konalo 17. 6. 2015 v Jičíně.

Titul Nejlepší student 2015 vybojoval student naší školy Luboš Vozdecký – gratulujeme!

Titul Nejlepší škola 2015 vybojovala naše škola – Gymnázium a SOŠZE Vyškov.

Projekt Dialog kultur rozvíjí mezipředmětové vztahy

Ve druhém pololetí se žáci v rámci projektu Dialog kultur zaměřili na aktivitu nazvanou Naše město, ve které využili nejen ruský jazyk, ale i znalosti a dovednosti z českého jazyka, literatury, zeměpisu, dějepisu,  informatiky a výtvarné výchovy.

Máme olympijské atletické zlato a plavecký bronz

17. červen 2015 byl pro oba naše reprezentanty na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže dnem medailovým. Nejprve si doskočil skokem v délce 658 cm Eliáš Urban pro titul olympijského vítěze a o pár hodin později si Klára Zmrzlá doplavala motýlkem na 100 m trati časem 1:09,77 pro bronz. Blahopřejeme!

  

Vitráže a tiffany

Z výstavy

Ve středu 17. 6. 2015 navštívily studentky semináře Dějin kultury výstavu Šárky Rotterové, mladé výtvarnice z Olšan. V kapli svaté Anny měla výstavu s názvem „Vitráže a tiffany“. Půvabné obrazy, lampy, šperky… Bylo to velmi příjemné zakončení vyučování.

Exkurze „Vodní hospodářství“

9. června 2015 jsme s žáky druhých ročníků zdravotnického lycea a zdravotnického asistenta podnikli již tradiční exkurzi věnovanou úpravě pitné vody z Opatovické přehrady. Opatovická přehrada, k níž jsme došli pěšky, dala žákům jedinečnou možnost seznámit se nejen s principem, na jakém funguje přehradní nádrž, a s historií tohoto vodního díla, ale podívat se i do chodeb pod přehradní nádrží.

Výtvarná reprodukce QB připomíná skrytá poselství

Michelangelova Sixtinská kaple zobrazuje „Stvoření světa“ a vychází z knihy Genesis. Zachycuje biblické události od počátku vesmíru až po apokalypsu.

Školní kolo v soutěži PRVNÍ POMOCI

Dne 27. 5. 2015 se odehrálo velké klání mezi žáky druhých ročníků zdravotnických oborů o postup do celostátní soutěže první pomoci. Před zahájením soutěže bylo nutné zajistit „zraněné“ figuranty, tohoto úkolu se výborně ujali žáci prvního ročníku zdravotnických oborů. Maskování Mgr. Seroiszkové bylo natolik věrohodné, že jsme upoutali pozornost kolemjdoucích s dotazy: „Co se to tady stalo?“, „ Nepotřebujete pomoc?“. Poskytování první pomoci hodnotili profesionální záchranáři ZZS JMK. Vzhledem k tomu, že i oni byli absolventy naší školy, rozpoutala se mezi nimi i žáky čilá diskuze o skutečných příbězích na „záchrance“. Žáky také zajímalo, jak se mohou uplatnit po studiu v praxi.

Eliáš a Klára budou na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže!

Eliáš Urban a Klára Zmrzlá budou reprezentovat Jihomoravský kraj na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže. V neděli 14. června budou v plzeňské ČEZ Aréně zahájeny Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže. Jedná se o největší a nejvýznamnější sportovní akci pro děti a mládež organizovanou na území ČR. Pořadatelem je Český olympijský výbor a záštitu převzaly kraje České republiky, které zde představí své největší sportovní talenty. Mezi těmi, kteří úspěšně prošli nominačním sítem a budou bojovat o cenné kovy, jsou i studenti gymnázia plavkyně Klára Zmrzlá a atlet Eliáš Urban, oba jsou již medailisty z předchozích Her konaných v roce 2013.

První pomoc na ZŠ Purkyňova

Dne 21. 5. 2015 jsme se jako žáci druhých ročníků zdravotnických oborů zúčastnili prezentování první pomoci na ZŠ Purkyňova ve Vyškově. Ovšem ne jako žáci, nýbrž jako učitelé. Byli jsme rozděleni do několika skupin a prezentovali námi vytvořené prezentace na téma krvácení, resuscitace, bezvědomí, uštknutí hadem, pokousání zvířetem a mnoho dalších. Naši žáci, přesněji posluchači 8. tříd si mohli vyzkoušet samotnou resuscitaci, ošetření krvácení, zaškrcení apod. Také se dozvěděli, jaké složky spadají do integrovaného záchranného systému, jak se zachovat při mimořádné situaci nebo co by mělo obsahovat evakuační zavazadlo. Během prezentací jsme zkoušeli i pozornost žáků krátkými testovými otázkami a praktickým cvičením. Ti nejlepší dostali sladkou odměnu.

Kulturně-vzdělávací exkurze Praha

Dne 29. a 30. 4. 2015 se třídy třetích ročníků zdravotnické školy zúčastnily exkurze do Prahy. První den jsme navštívili Náprstkovo muzeum a Muzeum Policie ČR. Večerem nás provázelo divadelní představení Dohazovačka, které se hrálo v Divadle Na Fidlovačce. Druhý den jsme vyjeli lanovkou na Petřín, zde se nám z Petřínské rozhledny naskytl krásný výhled na Prahu. Následovala procházka historickým centrem Prahy. Poté jsme se přemístili na vlakové nádraží, unavení jsme sedli do vlaku a čekali na odjezd.

Pages