Běhali jsme srdcem, s úctou ke zdraví a s pokorou k nemoci

Tak jako v minulých letech i letošní 6. ročník Běháme srdcem proběhl v radostném duchu a sportovní atmosféře.

Přibližně 500 lidí, běžců, rodičů a přátel školy, se sešlo v pátek 10. května na sportovním stadionu ve Vyškově, aby oslavilo zdraví pohybem a zároveň finančně pomohlo Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek při brněnské Dětské nemocnici v Černých Polích v péči o onkologicky nemocné děti. Společným úsilím 120 běžeckých týmů složených z 360 běžců se podařilo přispět 130 203,- Kč, za což velmi děkujeme všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou.

Mezinárodní partnerská schůzka v Moskvě

Ve třídě

Na základě pozvání ze strany moskevské školy proběhla začátkem června mezinárodní partnerská schůzka, které se za gymnázium zúčastnila koordinátorka projektu Mgr. Zlatka Zbořilová a z řad studentů Helena Procházková (7.MA). Termín schůzky byl zvolen v souvislosti s 220. výročím narození A. S. Puškina, jehož dílo bylo tématem aktivit a videokonference ve školním roce 2018/2019.

Den s praxí

Den s praxí

V květnu žáci 2. a 3. ročníku obchodní akademie absolvovali odbornou praxi na vybraných pracovištích. Dostali tak příležitost procvičit si administrativní činnosti ve společnostech, které působí v oblasti obchodu a služeb. Tím získávali cenné zkušenosti, které mohou uplatnit při svém dalším studiu na škole.

6. ročník jazykové rallye

Medaile za rallye

Jazykovou rallye „rozjeli“ studenti gymnázia ve středu 26. 6. v zámeckém parku. Vyučující cizích jazyků připravili letos už 6. ročník této zábavné soutěže. Nejde v ní o známky, ale o vtipné využití jazykových znalostí a dobrou náladu.

Na trati si nejlépe vedli:

1. místo: Žaneta SLUNSKÁ (2.B), Marek MORONG (XA), Martin HEGER (2.B)

2. místo: Míša ŘEZNÍČKOVÁ (2.B), Tereza SKOPALOVÁ (2.B), Luther SIAKHEL (2.B)

3. místo: Simona BRHELOVÁ (1.A), Adéla JOHANOVÁ (1.A), Tereza ROUDENSKÁ (1.A)

Döbeln 2019

Döbeln

V pondělí 17. 6. jsme se my, žáci Gymnázia a SOŠZE Vyškov, vydali s našimi učitelkami Mgr. Ivetou Höferovou a Mgr. Evou Tichopádovou na pětidenní pobyt do německého Döbelnu. Bydleli jsme nedaleko tohoto města ve volnočasovém centru Töpelwinkel. Odtud jsme každý den konali výlety do okolí.

Ruku v ruce

Ruku v ruce

Ve čtvrtek 6. června se studenti  třídy kvinty A zúčastnili projektu Ruku v ruce, který se konal v Knihovně Karla Dvořáčka. Program byl ve spolupráci se Sociálními službami Vyškov, konkrétně s lidmi se zdravotním postižením, kteří jsou klienty denního stacionáře.

Soutěž v první pomoci 2019

Soutěž v první pomoci pořádala SZŠ a VOŠ Jihlava a konala se v chatkovém táboře v Mladé Bříšti. Letos již 25. rokem. Soutěže se zúčastnilo celkem 29 soutěžících družstev ze zdravotnických škol z celé České republiky, Slovenska, Rakouska a Německa. Naši školu reprezentovalo vítězné družstvo školního kola v poskytování první pomoci: velitel Marek Košut, Robin Chylík, Kristýna Jabůrková a Martina Němcová.

Stránky