VV – aktivity a úspěchy

Za němčinou a uměním ve Vídni

Za němčinou a uměním ve Vídni

Dne 27. září 2022 se studenti německého jazyka z nejvyšších ročníků gymnázia vydali se svými vyučujícími Vejmolovou, Kupkovou a Loudovou do Vídně.

Street Art Srdce pro Vyškov

Street Art Srdce pro Vyškov

V letním duchu laděná vernisáž Street Art Srdce pro Vyškov proběhla v pátek 24. 6. 2022 u podchodu. Na realizaci projektu se podílelo Gymnázium a SOŠZE Vyškov, MKS Vyškov a město Vyškov. Návštěvníci si mohli prohlédnout i studentské práce na…

Výstava: Karel Ševčík a hosté

Výstava: Karel Ševčík a hosté

Výstavu obrazů, plastik a fotografií ve Hřbitovním kostele Panny Marie ve Vyškově navštívili studenti Gymnázia a SOŠZE v rámci výuky výtvarné výchovy a společenských věd.

Mandala Street art

Před koncem školního roku 2020/21 před budovou školy žáci vytvořili mandaly. Tento výtvarný projekt měl být původně součástí festivalu Uprostřed města, který však byl zrušen.

Umění být doma

Společně se studenty bychom vás chtěli pozvat na výstavu Umění být doma, která proběhne 1. 7. – 25. 9. v ZOO Vyškov. Vizuální umění velmi silným způsobem podává svědectví o své době. Umělci si nenechají ujít důležité historické události a…

Beseda o stáži v Petrohradu

Beseda o stáži v Petrohradu

Pro studenty semináře konverzace z ruského jazyka proběhla dne 25. listopadu přednáška o Erasmu v Rusku. Erasmus je skvělá příležitost, jak může student vycestovat do zahraničí a zlepšit si tak své komunikační schopnosti v daném jazyce, který studuje.

Svět očima studentů

Gymnázia a SOŠZE Vyškov Vás srdečně zve na vernisáž fotografií dne 4. 12. 2019 v 10:30 hod. na ODN Nemocnice Vyškov.

Exkurze semináře dějin kultury do vily Stiassni

Exkurze semináře dějin kultury do vily Stiassni

Ve středu 13. listopadu, krátce před polednem, se studenti gymnázia navštěvující seminář dějin kultury v pedagogickém doprovodu Mgr. Vlčkové a Mgr. Vybíralové vydali směr Brno s cílem: Vila Stiassni, navržena architektem Ernstem Wiesnerem pro Alfreda Stiassného a jeho rodinu.

SVĚT OČIMA STUDENTŮ 2019

Soutěžní výstava fotografií studentů gymnázia u příležitosti 120. výročí založení školy se uskuteční 6. – 8. 9. 2019 v klášterním sklepení pod hřbitovem v rámci Dnů památek a Dnů evropského dědictví. Vernisáž výstavy: pátek 6. 9. 2019 v 17:00 hod.