Hiroshima University High School

V roce 2013 bylo uzavřeno partnerství mezi Gymnáziem a SOŠZE Vyškov a  HUHS – Hiroshima University High School.

Hirošimská střední škola byla založena v březnu 1905. V roce 1945 byla zcela zničena při atomovém bombardování Hirošimy. Od roku 1978 je škola součástí hirošimské státní univerzity a je školou univerzitní. Studium je zaměřeno na přírodní vědy a na umění, zejména na tradiční japonské umění. Škola je dlouhodobě zapojena v mnoha mezinárodních projektech, z nichž nejvýznamnější je projekt SSH (Super Science High School), který od roku 2003 podporuje japonské ministerstvo školství. V roce 2013 se i naše škola zapojila v oblasti přírodních věd do projektu SSH.
Mezi zajímavé a pro nás exotické mimoškolní aktivity pořádané školou patří kroužky, semináře a praktická cvičení zaměřená na kaligrafii, sado (čajové obřady), shogi (japonské šachy), kendo (japonský šerm), lukostřelbu,…

Adresa školy: www.hiroshima-u.ac.jp/fsc

 

V listopadu 2013 vyjel na první výměnný pobyt Dalimil Ševčík, žák septimy B spolu s ředitelem školy RNDr. Václavem Klementem, o jejich pobytu v Hirošimě se dočtete na stránce Super Science High School Program 2013 a v článku ve Vyškovském zpravodaji, fotografie jsou v albu V japonsku.

Jak můžete vidět v albu SSH Projekt 2014, japonští přátelé, ktří nás v listopadu 2014 navštívili, byli z průběhu celého týdne nadšeni, poznali mnoho zajímavého, navázali nová přátelství a odjížděli plni pozitivních dojmů a radosti z poznání. O pobytu japonských učitelů a žáků se dočtete na stránce Spolupráce s Hirošimou se dále prohlubuje a také na: