Exkurze do firmy Lohmann&Rauscher

Dne 24. 10. 2012 se třída 1.ZA zúčastnila exkurze ve firmě Lohmann&Rauscher ve Slavkově u Brna. Zde se vyrábí obvazový materiál, některé ortopedické pomůcky a kompletují se sety k operačním zákrokům. Náš průvodce byl pan Kohoutek, který se nás hned po příchodu ujal a rozdělil na 2 skupiny. Moje skupina se vydala na prohlídku firmy. Nejdříve jsme se museli obléci do ochranných obleků a vydenzifikovat si ruce. Při prohlídce výrobní haly nám pan Kohoutek u každého stroje udělal malou přednášku. Velkým zpestřením pro nás byla možnost vyzkoušet si některé ortopedické pomůcky na vlastním těle.

Ortézy, různé zpevňovací návleky a krční límce spolužákům a spolužačkám moc slušely. Potom jsme se šli podívat do skladu, kde jsme se dozvěděli informace o logistice firmy. Pak zpět za druhou skupinou abychom se vyměnili. V další části exkurze nás čekalo video doplněné přednáškou paní učitelky Mgr. Trávníčkové o využití jednotlivých produktů, které se zde vyrábějí.

Celá exkurze byla velmi zajímavá a vhodně doplnila probrané učivo o obvazové technice. Rád bych se něčeho podobného znovu zúčastnil.

Jan Suchomel, 1. ZA

 

 

Nezařazené