FJ – Aktivity a úspěchy

Hromnické palačinky

Hromnické palačinky

Před prázdninami jsme se v hodinách francouzštiny vrátili k tradici v soutěžení o nejlepší palačinku.

Vaření s Francouzem

Vaření s Francouzem

V pátek 28. dubna se skupinka studentů francouzštiny zúčastnila akce “S Francouzem ve venkovní kuchyni” v rámci festivalu Bonjour Brno v Otevřené zahradě. Studenti si zde procvičili své znalosti a pod vedením šéfkuchaře Françoise si uvařili oběd.

Německá a francouzská móda podle kvinty

Německá a francouzská móda podle kvinty

Na konci školního roku se dopisují písemky, dokončují dlouhodobé projekty a prezentují referáty. V těchto perných dnech jsme si proto rádi užili chvilku odpočinku formou módní přehlídky.

Bonjour Brno 2022

Bonjour Brno 2022

Festival frankofonní kultury Bonjour Brno probíhá v Brně každým rokem na jaře. Pro studenty a milovníky francouzštiny bývá připravena široká škála aktivit.

Frankofonní Vánoce

Frankofonní Vánoce

V pátek 10. prosince 2021 proběhl během prvních čtyř vyučovacích hodin na naší škole projekt Frankofonní Vánoce. Této akce se zúčastnili studenti 4.KA a 5.QA, kteří navštěvují hodiny francouzštiny.

6. ročník jazykové rallye

Jazykovou rallye „rozjeli“ studenti gymnázia ve středu 26. 6. v zámeckém parku. Vyučující cizích jazyků připravili letos už 6. ročník této zábavné soutěže. Nejde v ní o známky, ale o vtipné využití jazykových znalostí a dobrou náladu. Na trati si…

Velikonoční vaření s Francouzem

Dne 12. 4. jsme se se skupinkou nadšených budoucích francouzštinářů vydali do brněnské Otevřené zahrady. V rámci festivalu Bonjour Brno uspořádala pro školy lekci vaření s francouzským kočovným kuchařem. François si pro nás letos připravil jarní menu v podobě „elfí“…