Kdo bude letos reprezentovat naše zdravotnické asistenty na celostátní soutěži ošetřovatelství?

V pondělí  22. 1. proběhlo školní kolo soutěže v ošetřovatelství. Tentokrát se studenti připravili teoreticky i prakticky na téma obvazová a převazová technika a používané materiály. Soutěžili studenti 2. a 3. ročníku oboru zdravotnický asistent.

V první části soutěže jsme zhlédli připravené prezentace na dané téma, ve kterých soutěžící zopakovali a shrnuli klasické a tradiční postupy, ale seznámili nás i s novými a moderními převazovými materiály. Ve druhé části po krátké přípravě soutěžící předvedli zadanou ošetřovatelskou činnost ve vylosované modelové situaci a uvedli možné ošetřovatelské problémy, které se s danou kazuistikou pojily. Modelové situace se týkaly také zadaného tématu, konkrétně tedy soutěžící předvedli převaz či ošetření rány.

První místo ve školním kole soutěže obsadila studentka 3. ZA Pavlína Sotolářová, a tím se nominovala do 4. ročníku celostátního kola. Budeme jí držet palce! Na pomyslných stupních se dále umístila na 2. místě Jolana Blechová ze 3. ZA a na 3. místě Aneta Pavelcová z 2. ZA.