Na roboty do Red Hatu

Pár týdnů nazpět se mohli studenti třetích a čtvrtých ročníků v rámci semináře z informatiky těšit na přednášku absolventa školy a zaměstnance velké IT firmy Red Hat. A nyní se tito studenti vydali spolu se svými o rok mladšími spolužáky tuto společnost prozkoumat. Konal se totiž již druhý ročník Open School. Obdoba dne otevřených dveří lákala žáky středních škol a nabízela spoustu zajímavých přednášek a několik workshopů.

Celá akce se konala v moderní budově v komplexu technologického parku v Brně a všechny vítal krásný a pohodový interiér. Sada přednášek se prezentovala ve dvou přednáškových sálech, pojmenovaných po chemických prvcích periodické tabulky prvků a zároveň po kovech. Kromě těchto názvů, Neptunium a Plutonium, jsme v prostorách mohli narazit i na další prvky, například Helium či Americium. To budově dodávalo druhý rozměr. Ať už vzdělávací či lehce humorný.

Z přednášek si studenti mohli vybrat témata různě zaměřená na práci firmy. Ať se jedná o testování a používání Fedory, úvodu do Gitu, anebo informací, jak se neztratit ve svých datech. Red Hat měl také připravený prostor pro sdělení možností, které mají studenti středních škol a kterých mohou využít. Jedná se například o zajímavé stáže.

V neposlední řadě se návštěvníci zúčastnili workshopů, kde si vyzkoušeli programovat roboty či práci v MicroPythonu. Nechyběla ani prohlídka celé budovy či malé občerstvení.

Zajisté si všichni zúčastnění den užili a exkurzi považují za jednu z těch lepších a již nyní se těší na příští rok, až Red Hat opět poodhalí svá tajemství.

 

Převzato ze studenstského časopisu Šach: http://www.gykovy.cz/sach/na-roboty-do-red-hatu/