Divadlo v nemocnici? Zdravotníci nebo herci?

Obě role si ve středu  11. 3.  dopoledne  vyzkoušeli zdravotničtí  asistenti   Gymnázia  a SOŠZE Vyškov , kteří si připravili dvě krásné pohádky a tím zpestřili pobyt malým hospitalizovaným pacientům na dětském oddělení.

Potom, co zvládli ranní hygienu u svých klientů, rozdali léky, připravili infuze a injekce na odděleních chirurgie, interny a ODN – prostě splnili si středeční praxi, se část studentů převlékla do předem připravených masek  a druhá část si připravila loutky a kulisy.

První pohádka „O Zdravušce a veselých zvířátkách“ byla o tom, jak je důležité umývat se a čistit si zuby, druhá  – loutková byla klasičtější, a to sice „O Koblížkovi“.   Obě představení vzbudily u dětí i všech přihlížejících velký úspěch. Na závěr dostaly děti malý dárek ve formě omalovánek – jak jinak než s Koblížkem a liškou.

Dopoledne  se vydařilo nejen díky  šikovným mladým  zdravotníkům ze 3. ZA, ale v neposlední  řadě díky  výborné spolupráci  naší školy s Nemocnicí Vyškov a v tomto konkrétním  případě s  personálem dětského oddělení.

   

 

Všechny fotografie najdete na adrese: https://www.gykovy.cz/cs/fotoalbum/divadlo-v-nemocnici