Exkurze 2. ZL do údolí kostí a fishbanks

V pondělí 29. dubna jsme spolu s 1. ZL navštívili Ochoz u Brna, největší paleontologické naleziště. Naše exkurze byla rozdělena na „stanoviště“. Hned u prvního jsme sbírali různé květiny, ze kterých nám poté naši průvodci udělali pomazánku tak dobrou, že jsme se po ní mohli utlouct, zvlášť pan učitel Holzer.

Z dalších stanovišť se nám nejvíce líbila jeskyně, kde jsme si mohli vyzkoušet pravěké nástroje. Kluci se chopili luku, kdežto holky jen stydlivě koukaly. Když jsme po opravdu fyzicky náročné exkurzi došli do Ochozu, nevěděli jsme, zda cítíme spíš radost z „osvobození“ nohou, nebo smutek, že už je konec.

Následující den jsme už jen my, 2. ZL, navštívili Rychtu v Krásensku, kde jsme si zahráli ekologicko-ekonomickou hru Fishbanks. Ze začátku jsme se jí obávali, ale nakonec nás tak bavila, že prezentace vložené do průběhu hry nás skoro rušily, přestože byly poučné a některé i zábavné. Odnesli jsme si odtud hodně zajímavých poznatků, které se nám jistě budou hodit i ve škole, v hodinách biologie a ekologie, navíc jsme si na závěr této exkurze směli vzít do rukou chameleona nebo hada.

Oba dva dny jsme si velice užili a rádi na ně vzpomínáme.

 

 

Nezařazené