Výstava Rozvzpomenutí v TIC

Ve dnech 14. – 25. 1. 2013 jsme měli možnost zhlédnout v TIC ve Vyškově výstavu našeho mladého výtvarníka – regionálního umělce Vyškovska, jak bývá často nazýván, Marka Sklenky. Nazval ji symbolicky – Rozvzpomenutí.

Na naší střední odborné škole vystudoval Marek obor agropodnikání – rostlinolékařství a už během studia se mohl pochlubit vynikajícími výsledky své výtvarné práce, a to výborným umístěním v soutěžích  Slavskovské memento, Války neválky aj.

Nyní studuje VŠ v Brně, je členem brněnské výtvarné formace Skupina 82 a od roku 2000 se věnuje olejomalbě, perokresbě a fotografii. Práce jsou komorní a vyjadřují jakési vnotřní rozpoložení autora. Fascinuje ho svět, civilizace, hmota, a tajemno, u starých mistrů obdivuje zátiší, která jsou velmi oblíbeným tématem, jak nám sám při vernisáži řekl. Příjemným zpestřením vernisáže bylo i hudební vystoupení vážné hudby v podání kamaráda ze Státní filharmonie.  Markova tvorba byla vystavována už na osmi samostatných výstavách v Brně a ve Vyškově.

Tentokrát jsme mohli obdivovat zajímavé a krásné práce i my, studenti 3. ročníku AK, EL a ZE.

Marku, ať se Ti daří a Můza ať Tě neopouští!

 

 

Nezařazené