Vánoční anglické divadlo

Poslední den výuky roku 2012 byl na naší škole ve znamení řady zajímavých a netradičních akcí. Jednou z nich bylo i anglické divadlo v podání herců The Bear Educational Theatre. A protože bylo těsně před nejkrásnějšími svátky roku, zvolili si jeho členové pro své představení známou a v anglicky mluvících zemích velmi oblíbenou „A Christmas Carol“ (Vánoční koledu), kterou napsal v zimě roku 1843 Charles Dickens jako reakci na děsivou chudobu, která v té době panovala na ulicích viktoriánské Anglie.

Od oné doby již uplynula pěkná řádka let, avšak vánoční příběh o napraveném vydřigrošovi, který byl prostřednictvím noci plné duchů a kouzel poučen o tom, co je vlastně na Vánocích to nejdůležitější, neztratil nic na své aktuálnosti ani dnes.

A Christmas Carol, která je v anglicky mluvících zemích, stejně jako u nás Popelka, neodmyslitelnou součástí Vánoc, se všem studentům velmi líbila. A to nejen proto, že se díky ní seznámili s jedním z nejznámějších literárních děl Ch. Dickense, ale i proto, že je příjemně naladila do právě přicházejících svátečních dnů a umožnila jim ověřit si přímo v praxi, jak na tom se svými znalostmi angličtiny opravdu jsou.

Dagmar Stryjová

 

Nezařazené