Na trase Vyškov – Eastbourne

Sobota 28. dubna se stala dnem D pro 43 žáků víceletého gymnázia a jejich tři pedagogy. Společně vyrazili za poznáním a vzděláváním do jihoanglického, přímořského letoviska Eastbourne.

Se svými pedagogy a průvodkyní jsme navštívili zákoutí jižní Anglie kolem města Eastbourne, kde jsme chodili do anglické školy Language Teaching Centre. Vždy po zábavném vyučování nás autobus odvezl na plánovaná místa našeho výletního rozvrhu. Podívali jsme se například do Hastings a Battle, místa, kde se strhla roku 1066 velká bitva o anglický trůn. Dále na krásné útesy Seven Sisters, do Brightonu, prošli jsme centrem Eastbourne, ale hlavním lákadlem, kam jsme se těšili nejvíc, byl Londýn.

Tento překrásný výlet do Anglie ocenili všichni žáci. A obzvlášť žáci kvart. Se svými dojmy se svěřili na odevzdaných lístečcích. Některé jsme si přečetly. Nejvíce se líbily útesy na pobřeží zvané Seven Sisters, které jsme prošli v pondělí: „Asi nejvíce se mi líbila návštěva Seven Sisters …“ Někteří studenti také velmi ocenili páteční návštěvu hlavního města Anglie: „Nejvíce se mi líbilo na Seven Sisters a v Londýně.“ Středeční návštěva Brightonu byla také překrásná. Zde nejvíce žáků ocenilo The Royal Pavillion, postavený v indickém stylu.

Ubytováni jsme byli v hostitelských rodinách, kde se o nás pečlivě starali a po večerech si s námi povídali: „Mají úplně jiné tradice a zvyky, jinak žijí, ale jsou velmi příjemní a milí.“

Každé dopoledne jsme trávili ve škole Language Teaching Centre Eastbourne v malebném parku. Hravou formou jsme si procvičovali především naše konverzační schopnosti angličtiny. „Konverzace probíhala jak ve škole, tak i u většiny rodin,“ říká studentka tercie. „Angličtinu jsme si procvičili ve všech různých formách a všemi způsoby. Ale odposlouchali jsme především přízvuk.“

Všichni studenti přijeli ze zájezdu velice spokojení a se spoustou nových a krásných zážitků.

Lucie Pinková a Aneta Surková KB
 

Nezařazené