ZE – Aktivity a úspěchy

Zeměpisná olympiáda

V březnu proběhlo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Organizátoři i pro letošní rok zvolili formát on-line a tak se úspěšní řešitelé školního kola sešli v učebně informatiky a postupně řešili tři části okresního kola.

Za vůněmi Afriky

V říjnových hodinách zeměpisu v 2. B jsme se v rámci projektu Koření z Afriky zabývali některými rostlinami, které se pěstují na tomto kontinentě, a my je využíváme při vaření a pečení.

Návštěva brněnského planetária

Dne 4. listopadu 2021 navštívily třídy 1.PA a 1.PB Hvězdárnu a planetárium Brno na Kraví hoře. Výlet plný zajímavostí si žáci obou tříd velmi užili, ačkoliv nám počasí příliš nepřálo.

Primáni v pravěku

Primáni v pravěku

První dny školy strávily obě primy na adaptačním pobytu na Kaprálově mlýně. Celý týden se žáci pohybovali v období pravěku a průvodci jim byli starší spolužáci, vyučující a odborní lektoři.

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Dne 26. 1. se v odpoledních hodinách otevřely v učebně Zeměpisné olympiády úkoly letošního školního kola. Učebnou je vzhledem k situaci myšlena učebna na Googlu. Zájem celkem 37 studentů ve 4 kategoriích nás potěšil.

Přírodovědné praktikum primy

Přírodovědné praktikum primy

Třída prima A, tedy noví studenti našeho osmiletého gymnázia, se ve dnech 2. - 6. 9. 2019 zúčastnila přírodovědného praktika na Rychtě v Krásensku.

Člověk vs. divočina

Stejně jako předešlé ročníky, se i žáci 2.B v letošním roce vydali vstříc novému dobrodružství a to na naučný pobyt v Krásensku, trefně pojmenovaný “Člověk vs divočina“. Trefně proto, že počasí jim už druhý den moc nepřálo a dalo by…