Další podzimní toulky ekonomů Prahou

Ve dnech 19. a 20. září 2023 jsme se my, studenti 3. AK, vydali na exkurzi do hlavního města České republiky. Na tuto akci jsme se velice těšili. Byli jsme ubytovaní ve velmi pěkném hotelu Chodov u Krčského lesa, v krásné přírodě. Člověk by vůbec nevěřil, že je v Praze.

První úžasnou zastávkou při našem putování se stal Vyšehrad, bývalé královské sídlo se Slavínem, známým hřbitovem našich velikánů. Komplex Vyšehradu je velkolepý, Libuše vybrala toto místo skvěle.

Potom jsme vyjeli lanovkou na Petřín a přesunuli jsme se krásnými sady na Pražský hrad, který je od roku 1918 sídlem prezidenta republiky. S panem průvodcem nás čekala prohlídka dominanty Pražského hradu – Katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Královský palác nás
uchvátil kopiemi korunovačních klenotů a prostorami, kudy opravdu „kráčela historie“. Další památka Karlův most byla jedinečnou vyhlídkou na Vltavu a dominanty Prahy a večerní procházka s krásně nasvícenými objekty byla kouzelná.

Druhý den jsme začali návštěvou Národní památky hrdinů heydrichiády a chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Muzeum je umístěno přímo v kryptě, ve které se ukrývalo sedm československých parašutistů v roce 1942, a proto tato expozice je věnována právě jim. Po zhlédnutí úvodního filmu jsme byli tiší a zamlklí, i toto je kus kruté historie. Pokračovali jsme procházkou kolem Tančícího domu a Žofína, Národního divadla a Rudolfina k Právnické fakultě, kde jsme se občerstvili a pak si mohli podzimní historickou Prahu prohlédnout z jiného úhlu – plavbou po Vltavě. Počasí nám přálo, výklad v pěti světových jazycích některé z nás docela překvapil.

Z Prahy zpět jsme si přivezli mnoho nových informací a jedinečných třídních zážitků.

Organizátorkám této naší třídní akce velmi děkujeme.

Studenti 3.AK