RJ – Aktivity a úspěchy

Úspěch ruštinářů v krajském i celorepublikovém kole

Úspěch ruštinářů v krajském i celorepublikovém kole

Dne 18. 4. 2023 se konalo krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce. Naše škola se opět může pochlubit vynikajícími výsledky. V kategorii SŠ III nás reprezentovaly dvě žákyně z obchodní akademie z 2. ročníku. Do ústředního kola, které proběhlo…

С Новым годом!

С Новым годом!

S rokem 2022 jsme se v hodině ruského jazyka 20.12. rozloučili formou ochutnávky ruských národních jídel. Pirožky, syrniky, boršč, pelměně, kartoška, bliny a další dobroty, které jsme připravili, nejenže vypadaly báječně a lákavě voněly, ale také výborně chutnaly!

Školní kola konverzační soutěže v ruském jazyce

Dne 8. 2. 2022 se konalo školní kolo konverzační soutěže v ruském jazyce kategorie SŠ II. Vítězkou této kategorie se stala Lucie Bohuslavová ze třídy 4.B. Dne 9. 2. 2022 se konalo školní kolo v kategoriích SŠ I a SŠ III.…

Будете пирожки?

Будете пирожки?

S rokem 2021 jsme se v hodině ruského jazyka rozloučili formou ochutnávky ruských národních jídel. Pirožky, pelměně, kartoška, bliny a další dobroty, které jsme připravili, nejenže vypadaly báječně a lákavě voněly, ale také výborně chutnaly! 

Zvládáme i překladatelské oříšky

Po loňské úspěšné premiéře jsme se letos podruhé zapojili do Překladatelské soutěže, kterou pořádá FF UP Olomouc. Tentokrát jsme soutěžili v anglickém, německém, ruském a španělském jazyce.