Vychází nové číslo časopisu Šach

"Běžte svému štěstí naproti," radí čtenářům školního časopisu Šach Sarah Haváčová, absolventka vyškovského gymnázia, dnes filmová a divadelní herečka, členka Divadla Petra Bezruče v Ostravě.

Dvoudenní putování po Praze známé i neznámé

Praha 3. B

Bylo 12. 10. 2015 a hodinky ukazovaly 10:30, když jsme s naší třídou 3. B dorazili na hlavní vlakové nádraží v Praze. Nejdříve jsme zamířili do kapucínského kláštera na Hradčanech, kde jsme měli strávit noc blízko loretánské zvonkohry.

Versuch´s mal in Deutschland!

Projekt Česko-německého fóra mládeže „Do Německa na zkušenou! – Versuch´s mal in Deutschland!“ se koná v roce 2015 již pojedenácté. Hlavní myšlenka – informovat co nejvíce mladých lidí v České republice o jejich možnostech v Německu. Tentokrát se informačního setkání zúčastnili studenti 3. ročníku obchodní akademie.

Návštěva z Red Hatu

Víte co znamená BSD, GNU, GPl nebo IMP? Nejen to, ale i spoustu dalších informací o vývoji operačních systémů OpenSource a Red Hatu získali žáci semináře z informatiky na přednášce absolventa gymnázia Ing. Václava Pavlína, který nyní pracuje ve společnosti Red Hat a přišel se s našimi žáky podělit o své zkušenosti z práce programátora a softwarového architekta.

Tanečníci na Gymnáziu a SOŠZE Vyškov

Dne 27. 10. 2015 studenti 2. ročníků Gymnázia a SOŠZE Vyškov absolvovali prodlouženou hodinu Taneční školy H+L v Kulturním domě v Drnovicích. Jednalo se o ukázku tanců, které se již naučili. Dívky si oblékly dlouhé barevné šaty a jejich taneční partneři na ně čekali v obleku a s růží v ruce.

Interaktivní beseda „Dobrovolníkem v Petrohradu“

V rámci hodin ruského jazyka proběhla v pátek 16. 10. interaktivní beseda s prezentací na téma „Dobrovolníkem v Petrohradu“. Na pozvání vyučujících ruského jazyka nás opět navštívil absolvent naší školy Bc. Jan Zbořil. Tentokrát se přišel podělit o své postřehy, dojmy a zážitky z účasti na mezinárodním dobrovolnickém projektu v létě 2015 ve druhém největším ruském městě - Petrohradu.

Studenti oboru agropodnikání soutěžili v orbě

27. 10. 2015 se student 4. ročníku oboru agropodnikání Vítězslav Pohaněl zúčastnil soutěže v orbě, kterou pořádala Střední odborná škola Znojmo. Každý soutěžící měl za úkol ve stanoveném čase podle přísných kritérií poorat pozemek a dokázat tak své umění při ovládání traktoru a pluhu. V konkurenci 11 soutěžících obsadil Víťa výborné 5. místo, když mu stupně vítězů unikly o pár bodů. Gratuluji a přeji hodně dalších úspěchů.

Ing. Radovan Ščudla

 

Studenti oboru agropodnikání soutěžili v Humpolci

Ve dnech 22. – 23. 10. 2015 se konal již 14. ročník soutěže zemědělských škol „O bramborový květ Vysočiny“ pod záštitou České zemědělské akademie v Humpolci. Soutěž byla zaměřena na porovnávání teoretických znalostí a praktických dovedností studentů zemědělských škol v oblasti pěstování, zpracování, ochrany a využití brambor.

Zuzka opět zabodovala!

Napsala čtvrtou nejlepší esej v angličtině na zadané téma a zajistila si tak opětovně účast na Studentském summitu v Praze. Zuzana Konečná (OA) zúročila svůj dlouhodobý zájem o mezinárodní vztahy a především zkušenosti z předchozího ročníku tohoto celostátního projektu. Od listopadu do dubna bude reprezentovat naši školu v modelu NATO.

Učitelé a žáci společně nejen mezi lavicemi

Kdo z nás tráví víkendy společně s učiteli? Myslím, že málokdo. Někteří z nás měli to štěstí, že si mohli s nimi užít jeden den z víkendu. V sobotu 3. 10. jsme se společně vydali poznávat krásy Pálavy v rámci projektu Škola podporující zdraví.

Stránky