Nejlepší student 2015 a Nejlepší škola 2015 je z Vyškova!

Středoškoláci z celé republiky bojovali o titul Nejlepší student v pátém ročníku soutěže hodnotící jejich výjimečnost, studijní i mimoškolní aktivity. V konkurenci 121 přihlášených studentů z 80 škol celé České republiky byli odbornou porotou vybráni čtyři finalisté, aby přesvědčili o svých kvalitách ve finále soutěže, které se konalo 17. 6. 2015 v Jičíně.

Titul Nejlepší student 2015 vybojoval student naší školy Luboš Vozdecký – gratulujeme!

Titul Nejlepší škola 2015 vybojovala naše škola – Gymnázium a SOŠZE Vyškov.

Úřední hodiny v době hlavních prázdnin

Během hlavních prázdnin je škola otevřená pouze v úřední dny - konkrétní termíny jsou uvedeny v příloze.

První pomoc v Jihlavě 2015

Ve dnech 17. a 18. června se náš čtyřčlenný tým zúčastnil 21. ročníku Mezinárodní soutěže v první pomoci, pořádanou Střední zdravotnickou školou v Jihlavě. Samotná soutěž se odehrává v okolí Malých Bříští. Přijela sem nejen družstva z celé České republiky, ale i ze sousedního Slovenska, Rakouska a Německa. Soutěž je výjimečná i tím, že se jí soutěžící z prvních a druhých ročníků zdravotnických oborů mohou zúčastnit pouze jednou.

Ekomóda 2015

Konec školního roku žákům nižšího gymnázia tradičně zpestřila soutěž o nejzdařilejší model z recyklovatelných materiálů. Letos našla inspiraci děvčata z primy a sekundy. Naše nejmladší módní návrhářky prokázaly bohatou fantazii, kreativitu, zručnost a také notnou dávku odvahy předvést svůj „ekomodel“ na pódiu před kritickými zraky spolužáků a poroty.

Za uměním ve Vídni

23. červen, jeden z prvních letních dnů, jsme strávili v rakouské metropoli. Exkurzi jsme zahájili v expozici vídeňské secese Leopoldova muzea. Následoval zde workshop na téma „design“. Poté jsme navštívili největší vídeňskou spalovnu odpadu Spittelau. Kromě zajímavé přednášky o třídění odpadu a jeho likvidaci jsme vyslechli také informace o tvůrci tohoto zařízení. Je jím světoznámý architekt a umělec Friedensreich Hundertwasser. Posledním cílem naší cesty byla 252 m vysoká věž Donauturm. V útulné kavárničce ve výšce 150 m jsme si vychutnali úžasný pohled na celou Vídeň a někteří také dobrou kávu a něco sladkého.

Šimon Pavlas úspěšně zvládl finále Ekonomicko-manažerské olympiády 2015

finále Ekonomicko-manažerské olympiády 2015
Jako druhý nejlepší z 2082 studentů ze 108 středních škol České a Slovenské republiky, postoupil Šimon Pavlas, student třetího ročníku gymnázia, do finále Ekonomicko-manažerské olympiády. Finále proběhlo 19. června 2015 v prostorách Univerzitního centra ve Zlíně s pokračováním do neděle 21. června 2015 v Sidonii. Díky svým výborným znalostem, dovednostem, vlastnostem a schopnosti pracovat v týmu se umístil na krásném 4. místě.

Ekonomický tým 2015/2016

Podnikat a pracovat v týmu? To je trend dnešní doby. Ale soutěžit týmově, navíc s vrstevníky z celého Jihomoravského kraje – to si zkusili žáci oboru obchodní akademie třetího ročníku naší školy. Hana Smolinská, Lenka Třísková a Martin Plhal si 25. 6. v náročné ekonomické soutěži „Ekonomický tým" porovnali znalosti z problematiky ekonomiky, účetnictví, informační technologie a všeobecného rozhledu se soutěžícími ze 7 středních škol v rámci Jihomoravského kraje.

Eurorébus 2015

Dne 16. června 2015 se v Praze konalo celostátní kolo soutěže Eurorébus. Naši školu reprezentovali z KB Tereza Jedličková, Luboš Bartík a Pavel Kinc. Z 55 soutěžních týmů z celé republiky se umístili na krásném 5. místě a pro školu vyhráli roční předplatné časopisu Dnešní svět.

Gisáček 2015

Gisáčkem 2015 je Jaroslav Horáček z Q.B, který vyhrál i loňský ročník a potvrdil svoje znalosti a dovednosti v oblasti geoinformačních technologií. K soutěži letos přivedl i svoji spolužačku Veroniku Tupou, která skončila na druhém místě. Oba získali hodnotné ceny.

Cestovatelský konec školního roku na obchodce

Úterý 23. 6. a středa 24. 6. proběhly na naší SOŠ v cestovatelském exkurzním duchu. 2.AK vyrazila do univerzitního krajského města Olomouce, kde je opravdu co k vidění. A my z 1.AK jsme tradičně (jak říká paní učitelka) vyrazili do Rajhradu u Brna navštívit benediktinský klášter, ve kterém je umístěn Památník moravského písemnictví.

Stránky