Volné místo na pozici učitel/ka anglického jazyka

Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov, příspěvková organizace, přijme kvalifikovaného učitele/ku anglického jazyka na dobu určitou od 1. 9. 2016 do 30. 6. 2017. Uchazeči se mohou hlásit do pátku 10. 6. 2016 na e-mail info@gykovy.cz.

Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro obor Obchodní akademie

Výsledky přijímacího řízení byly zveřejněny 23. května 2016  na webových stránkách školy a na úřední desce. Od tohoto data běží přijatým uchazečům lhůta pro odevzdání zápisového lístku.

Soutěž v první pomoci

plakat na soutez

Přijďte se podívat v úterý 31. května od 9:00 hodin na Masarykovo náměstí ve Vyškově na naše zdravotníky, kteří budou soutěžit ve školním kole soutěže v první pomoci.

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení se uskuteční pro gymnaziální obory v pátek 27. května a pro obor SOŠ v pondělí 30. května v aule gymnázia.

„Běháme srdcem 2016“

60 300,- korun pro onkologicky nemocné děti darovalo 84 běžeckých týmů, které přišly podpořit 3. ročník charitativního běhu „Běháme srdcem“. 

Česko-německý projekt pořádaný partnerskými středními školami Gymnáziem a SOŠZE Vyškov s Lessing Gymnáziem Döbeln a partnerskými městy Vyškov a Döbeln s názvem „Běháme srdcem“ -„Lauf mit Herz“ proběhl v pátek 29. dubna 2016 souběžně ve Vyškově a v Döbelnu.

Šimon Pavlas v Top 10 němčinářů ČR

Student oktávy B Šimon Pavlas dlouhodobě sbírá ceny v soutěžích německého jazyka. Po několika vítězstvích v krajském kole konverzační soutěže letos přidal skvělé 9. místo v celorepublikové soutěži Němčinář roku. Na startovní čáře stanul s neuvěřitelným počtem 1736 soupeřů ze 113 středních škol. Jeho úspěch je o to cennější, že mezi účastníky byli také žáci ze škol s rozšířenou výukou německého jazyka, a dokonce i bilingvní mluvčí.

Šimone, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme Ti hodně úspěchů při studiu na univerzitě!

Ruština v celostátním kole 2016

V pondělí 11. 4. 2016 proběhlo v Praze celostátní kolo Soutěže v ruském jazyce. Naše škola opět zabodovala! Tereza Bednářová z QB získala výborné 5. místo v kategorii ŠŠ I. Soutěž se skládala ze tří částí: poslechu s porozuměním, ústní prezentace vylosovaného tématu a řízeného rozhovoru s rodilou mluvčí.

Matematický Náboj 2016

Dne 15. 4. 2016 se na dvanácti různých místech ve střední Evropě konala matematická soutěž Náboj. Naši školu reprezentoval tým ve složení Martin Orság (XB), Ladislav Nagy (2. A), Vojtěch Šišma (2. A), Luboš Bartík (QB) a Pavel Kinc (QB). Své síly změřili s celkem 418 dalšími týmy z Maďarska, Polska, Slovenska, Rakouska, Německa a samozřejmě Česka. Na soutěžním místě (Opava) skončil náš tým na 3. místě, v rámci celé České republiky pak skončil na 6. příčce. V mezinárodním měřítku se tým umístil na pěkném 43. místě. 

Zdravotničtí asistenti na akci „Mimořádné situace“

Dne 6. května 2016 jsme se společně se svými spolužáky Kateřinou Šumberovou a Ondřejem Švarcem jako spolupořadatelé zúčastnili akce „Mimořádné situace“ na Základní škole 711 v Bučovicích. Cílem této akce bylo zasvěcení dětí do problematiky složek IZS a jejich činností.

Němčina otvírá bránu do světa

V souvislosti se slavnostním vyhlášením výsledků celostátní soutěže Němčinář roku 2016 se 27. dubna uskutečnila přednáška zástupce pořádající agentury Czech-us pro žáky třetích ročníků a septim. Na základě vlastních zkušeností seznámil kariérní poradce Lukáš Kerhart přítomné studenty s možnostmi studia a příležitostmi na trhu práce v zahraničí. Zdůraznil význam studia němčiny jako druhého cizího jazyka. Naší škole věnoval svou publikaci Cestování – nejlepší životní investice, která je k dispozici ve školní knihovně.

Stránky