2. kolo přijímacího řízení

Přijímací zkoušky do druhého kola přijímacího řízení pro obory Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se konají 13. května 2016. Uchazeči mohou podávat přihlášky do 6. května 2016 v kanceláři školy.  Přihlášky jsou ke stažení v sekci Ke stažení - Přihlášky ke studiu.

Výsledky přijímacího řízení - AKTUALIZOVÁNO

Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 25. dubna  na webových stránkách školy a na úřední desce. Od tohoto data běží přijatým uchazečům lhůta pro odevzdání zápisového lístku.

Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí je možné vyzvednout osobně v úterý 26. dubna v 7:30-11:30 hod. a 12:30-14:30  hod. a ve středu  27. dubna v 7:30-11:30 hod. a 12:30-15:30  hod.

Běháme srdcem 2016

Dne 29. dubna 2016 pořádá Gymnázium a SOŠZE Vyškov a město Vyškov 3. ročník charitativního běhu pro onkologicky nemocné děti.

Štafetový běh pro tříčlenná družstva na oválu stadionu sportovního areálu ve Vyškově potrvá po dobu jedné hodiny. Každého běžce podporuje jeho sponzor, který předem smluvně potvrdí sponzorský dar v libovolné finanční částce.

Celá částka je určena Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek www.krtek-nf.cz při Fakultní dětské nemocnici Brno - Černá Pole.

Exkurze do Red Hatu

Ve středu 13. dubna 2016 se studenti Semináře z informatiky a vybraní studenti 2. ročníku a sext zúčastnili vzdělávací akce, kterou pro středoškoláky letos poprvé uspořádala brněnská pobočka významné softwarové společnosti Red Hat.

Velikonoce v Česku

O Velikonocích proběhla druhá část výměnného pobytu studentů Gymnázia a SOŠZE Vyškov s partnerskou školou IES Broch i Llop ve Villarrealu. Po naší podzimní návštěvě Villarrealu tentokrát zavítali naši noví španělští přátelé k nám.

Velký úspěch v krajském kole Biologické olympiády 2016

V pátek 1. 4. 2016 a 15. 4. 2016 proběhla v Brně krajská kola BiO kategorie A, B. Naši školu reprezentovali tři nadějní biologové.  Ve starší kategorii A - Pavlína Čtvrtníčková z 4. B a Petr Vičar z 7.MB, oba navazovali na své úspěchy z loňského roku. V kategorii B - vitěz školního kola Tomáš Florus z 5.QA.

Téma letošního již  50. ročníku BiO bylo pro obě kategorie stejné: „ Život je jen náhoda aneb Evoluce života na Zemi.“

Petru Vičarovi sedlo zadání soutěže natolik, že vybojoval krásné 2. místo a přímý postup do celostátního kola, které proběhne 25 4. – 29. 4. 2016 na Přírodovědecké fakultě UK v Praze.

Pavlína Čtvrtníčková byla jednou z mála úspěšných řešitelů BiO a skončila na výborném 6. místě.

Přednáška Fulbrightovy asociace

Kdo by rád vycestoval, procvičil si angličtinu a zároveň nerad ztrácel čas studiem? Tak právě pro něj, ale i všechny ostatní byla určena poutavá přednáška Fulbrightovy asociace o možnostech práce a studia v zahraničí, která se konala ve čtvrtek 7. dubna 2016 v prostorách auly gymnázia a kterou zorganizovala Mgr. Jitka Crhonková ve spolupráci s americkou lektorkou Rachel Schober.

Vyškovský cedník 2015

Ve čtvrtek 31. března 2016 proběhlo v Knihovně Karla Dvořáčka slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže Vyškovský cedník 2015.

 „Neodpoutávej se nikdy od svých snů. Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít“.  Tento citát Marka Twaina inspiroval ve II. kategorii 27 dívek k literárním pokusům. „ Práce se vyznačovaly myšlenkovou hloubkou i pěkným jazykovým zpracováním. Porota nakonec ocenila šest prací,“ sdělila předsedkyně poroty Mgr. L. Procházková. My máme radost, že všechny oceněné práce jsou z dílny studentek našeho gymnázia, a tak Vyškovský cedník 2015 zůstává opět na naší škole.

PYTHAGORIÁDA 2016

Matematické soutěže  Pythagoriáda se každoročně účastní vybraní žáci prim až tercií. Tito nejlepší matematikové se sešli 1. dubna v počtu třicet a řešili v každé kategorii patnáct příkladů.

Úspěšní řešitelé si zajistili postup do okresního kola:

O. J. Chromý, M. Kužílek, J. Kohout, M. Marek z PA

A. Jelínková, R. Mátlová, M. Kuncová, K. Legnerová z TA.

Celostátní soutěž žáků oboru agropodnikání

Ve dnech 7. a 8. 4. 2016 se uskutečnil 18. ročník soutěže žáků v oboru agropodnikání.  V letošním roce se pořádání zhostila SOŠ a Gymnázium Staré Město. Soutěže se pravidelně účastní všechny školy se zemědělskými obory a každá může vyslat pouze jednoho studenta 4. ročníku. Soutěž se skládá z teoretické a praktické části z předmětů ekonomika a podnikání, pěstování rostlin, chov hospodářských zvířat a základy mechanizace a jízd zručnosti.

Naší školu vzorně zastupoval student Vítězslav Pohaněl, 4. ZE. Reprezentoval nás velmi úspěšně. Jízdu zručnosti suverénně vyhrál a v celkovém hodnocení obsadil v tvrdé konkurenci 8. místo. 

Stránky