Je to nedávno, no dobře, čtyři roky nazpět, co nám češtinářka zdůrazňovala, že povinná četba je velice důležitá. A co víc! Maturitní zkouška je přeci za rohem a kdo má načteno, je vítěz! Bylo to přinejmenším úsměvné, ale rok od roku si začínám uvědomovat, že už na prvním stupni bylo pozdě.

Při přechodu na vyšší gymnázium je slovo 'maturita' na denním pořádku a ti šťastnější z nás se ho naučí nevnímat, aby předešli zbytečnému stresu. Co mají ale dělat chudáčci čtvrťáčci, když  UŽ JE TO DOOPRAVDY TADY! Avšak nedělám si plané naděje, že to všichni berou natolik vážně jako já. Co tak slýchám ze stran učitelů, většina maturantů to má na háku a probouzet se evidentně hodlají až s prvním jarním květem. 

Letos maturanty čeká, jako každý rok, společná a profilová část maturity. Nás, díky Bohu, čeká jen maturitní volno. Ve společné části na každého čekají 2 povinné zkoušky, z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka nebo matematiky. Profilová část se skládá z 2 povinných zkoušek, které si každý vybere sám. 

Rozhodla jsem se, že se ponořím do stínu maturitních příprav. Maturita totiž potká, doufejme, každého z nás. A je jen v našich rukou, jak se toho ujmeme. Ale konec stresů, tento rok je to na jiných! A já jim už teď přeju pevné nervy, hodně spánku, dobrou paměť a hlavně….. neuvěřitelné štěstí.