1. Jaký byl Váš největší dětský sen?

– Bude to možná znít divně, ale já si vždycky přála být paní učitelka. Už jako malé děti jsme si hrály na školu a já byla "úča" 🙂

 

2. Jak se snažíte působit na studenty? Jak chcete, aby si Vás pamatovali?

– Chtěla bych, aby si z mých hodin odnesli studenti co nejvíce. Byla bych ráda, kdyby na mě moji studenti vzpomínali jako na paní učitelku, která je "něco" naučila, byla spravedlivá, občas přísná, ale v hodinách panovala přátelská atmosféra s pracovním nasazením.

 

3. Pokud byste mohla napsat zprávu celému světu, co by v ní stálo?

– Hrozně moc bych si přála, aby naše společnost více dbala na přírodu a vztahy mezi sebou. Text by mohl vypadat takto: Prosím nebuďte lhostejní k sobě, svému okolí a ani přírodě. Děkuji

 

4. Na jakých školách jste studovala? Co se Vám na všech líbilo?

– Samozřejmě jako každý jsem si prošla základní školou – první stupeň na Nádražní 5 a druhý na Tyršovce. Poté následovalo Gymnázium v Bučovicích a následně vysoká škola MU Přírodovědecká fakulta – chemie a po jejím dokončení MU Pedagogická fakulta – anglický jazyk a UP Pedagogická fakulta – anglický jazyk. Musím říct, že jsem měla na všech školách skvělý kolektiv a s některými spolužáky se stále vídáme. Občas si zavzpomínám na nějakého učitele většinou v situaci, kdy jsem byla student, a učitel se mi snažil něco říci, ale já měla svoji hlavu. Teď, když jsem v roli učitele já a vidím tu situaci z druhé strany, tak je mohu porovnat a poučit se z minulosti.

 

5. Kdybyste psala knihu, jaký by byl její hlavní účel a o čem by byla?

– Jejda, to je hrozně těžká otázka. Mám malé děti, co milují pohádky, stejně jako já. Možná bych se pokusila o nějaký pohádkový příběh.
 

6. V čem si myslíte, že s Vámi většina lidí nesouhlasí?

– Momentálně vůbec netuším, co bych odpověděla. Vím určitě, že s babičkami a dědečky mých dětí si nerozumíme v rozdávání sladkostí. Ale s většinou těžko říct.

 

7. Vaše oblíbené jídlo ze školní jídelny?

– Šišky s mákem.

 

8. Vaše oblíbená kniha a co na ní máte nejraději?

– Můj oblíbený autor je Oscar Wilde. Z jeho díla nejvíce Obraz Doriana Graye. Líbí se mi srovnávání charakteru hlavního hrdiny s jeho obrazem a jeho proměnami. Celý příběh je lehce hororově laděný a udržuje napětí.

 

9. Jaká věc Vás vždy učiní šťastnou?

– Bezpochyby úsměv mých dětí a spokojenost mých nejbližších.

 

10. Odrazoval Vás někdo od toho, abyste se stala učitelkou?

– Ano, ale já si jdu ráda za svými cíli.
 

11. Co jste si v dětství myslela o učitelích?

– No, záleželo na tom, o jakého učitele se jednalo. Během studií jsem potkala spoustu učitelů a logicky si nemůžete sednout se všemi, ale vždy u mě převládal respekt a slušnost k vyučujícím.

 

12. Máte nějaké koníčky?

– Poslední tři roky mě pohltilo běhání v přírodě. Celkově ráda sportuji, je to pro mě největší relax. Ale i sledování dobrého napínavého filmu nebo detektivního příběhu v angličtině je mé hobby.

 

13. Jak a jak dlouho se připravujete na hodiny?

– Záleží na probíraném učivu a tématu. Snažím se, aby hodina bavila jak studenty, tak i mě. Když je to možné, tak vyhledávám rozmanité materiály pro zpestření hodiny. Občas je bohužel nutné probrat i gramatiku, takže je hodina spíše klasická. Pokud bych to měla nějak shrnout, tak asi okolo půl hodiny až hodiny.

 

 

Rozhovor připravila a vedla Linda Čtvrtníčková (TA)