Úspěšný na všech polích. Student šestého ročníku víceletého gymnázia, stejně jako výborný atlet. Vrhání koule ho nikdy nebavilo, v jídle ho omezuje pouze jeho vlastní mlsnost. Co dalšího nám Eliáš o sobě prozradil?  

Co bylo největší překážkou tvojí atletické kariéry? Musel jsi na něčem hodně pracovat, nebo šlo všechno jednoduše, jako po másle?

Největší překážkou pro mě byla asi všechna zranění. Hlavně když mi před pár lety kyčle nezvládaly nápory tréninku. Jednak jsem se musel hodně omezovat v trénincích a druhak mi to v té době ani moc nešlo. To jsem vážně přemýšlel o tom, že skončím. Tenkrát jsem si řekl, že pokud se to do roku nezlepší, tak s tím asi seknu. Naštěstí to pak všechno dobře dopadlo. Nejdřív mi šla výkonnost extrémně nahoru, a potom se i ty kyčle spravily rehabilitacemi. Na čem jsem musel asi nejvíc pracovat, byl přechod ze „žactva“ do „dorostu“, a tím pádem i na delší tratě. Ze 150m na 200m a ze 300m na 400m. Chtělo to opravdovou změnu – přibylo mi hodně tréninků a nejeden z nich opravdu bolel!

Atletiku již děláš spoustu let, za tu dobu jsi určitě vystřídal více disciplín. Které tě nejvíc zaujaly a co ti vyloženě "nesedí"?

Vystřídal jsem výšku, dálku, sprinty od 60m až po 400m. Hodně mě zaujala a bavila výška. Dokonce z ní mám i několik vysokých umístění na velkých akcích, bohužel podle trenéra na ni však nemám postavu a jsem hodně prkenný, takže jsem ji od 15 let postupně vypustil. K čemu mám skutečně daleko je skok o tyči a koule. Ani jedna z těchto disciplín mě vůbec nebaví a ani v nich nemám výrazné výsledky.

Čeho chceš v životě dosáhnout? Chceš se atletice věnovat aktivně co nejdéle, nebo plánuješ jinou kariéru?

V atletice je mým největším cílem dostat se na mistrovství světa popřípadě Evropy. V osobním životě je to založit si rodinu, kterou budu schopen dobře uživit. S kariérou zatím nevím, jak to bude. Minimálně ještě tři roky bych chtěl u atletiky na vysoké úrovni zůstat, a pak se uvidí.

Co považuješ za svůj největší životní úspěch?

Mým životním úspěchem je, že jsem se zatím dokázal vypořádat se všemi nepříjemnostmi i ztrátami v životě.

Jsi se sebou spokojený? Jsi na sebe hrdý? 

Pořád je na čem pracovat, ale když se to tak vezme, tak se sebou spokojený jsem. A jestli jsem na sebe hrdý? Myslím, že abych toto mohl říct, musím asi ještě pár věcí v životě dokázat.

Na rok jsi nás opustil kvůli jiné škole. Co ti toto období dalo nebo vzalo? Která ze škol je podle tebe lepší?

Určitě jsem posbíral spoustu cenných zkušeností do života! Potkal jsem se s novým kolektivem lidi, také jsem byl ten rok na internátu a myslím, že tyto dvě věci poměrně výrazně ovlivnily moji osobnost i můj přistup k určitým věcem. Co mi loni nejvíce chybělo, bylo asi to "domácí" prostředí, kde každý znal mě a já je. Hlavně v začátcích jsem z toho byl celkem rozhozený. Kdybych měl rozhodnout, která škola je lepší, asi by to bylo dost obtížné. Každá má něco jiného a každá sedí asi jinému typu lidí.

A mně už nezbývá nic jiného, než popřát Eliášovi, aby se mu splnily všechny jeho sny a cíle!