Na trénink je pozdě, Vyškovská 50 je tady už za týden!

Už příští sobotu se Vyškovem rozezní výstřel značící začátek extrémního turistického závodu dvojic nesoucího název Vyškovská 50, který už čtvrtým rokem pořádá skautské středisko Vyškov. S úderem šesté hodiny ranní vyrazí na trať tohoto padesátikilometrového závodu přes šedesát dvojic a zanedlouho po nich vystartuje dalších čtyřicet týmů, které poměří síly na kratší – třicetikilometrové – trase. Závodníci musí prokázat nejen fyzickou zdatnost a vytrvalost, ale zejména také orientační schopnosti, protože si svoji trasu určují sami pouze s pomocí mapy a buzoly. Může se tak stát, že závodníci ve skutečnosti ujdou mnohem větší trasu, než by museli.

V cestě jim nestojí jen souboj s navigací, přírodními podmínkami a nemilosrdný závod o čas, nýbrž i řada stanovišť, které musí úspěšně splnit. Ty se od sebe výrazně liší – závodníci mohou narazit na logické úlohy, hlavolamy a hádanky, stejně jako třeba na rozdělávání ohně, lanové překážky, či slalom na kánoi. Závod je tedy vyčerpávající po všech stránkách, přesto se rok od roku těší větší oblibě mezi místními i těmi z daleka. První ročník, který se konal v roce 2014, úspěšně dokončilo 36 týmů; při druhém ročníku jich do závodu šlo rovných 60; loni vyběhlo týmů celkem 106 a letos by na startovní lajně mělo stát rekordních 111 dvojic.

Přihlašování do závodu již sice skončilo, ale užít si závodní atmosféru můžete i tak. Po ukončení závodu se totiž na dvoře vyškovského gymnázia koná pozávodový večer plný skvělé zábavy. Od 17 hodin bude hrát živá hudba v podobě kapel Ateliér a Maggots, na účastníky čeká tombola a samozřejmě také slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen. Přijďte podpořit závodníky, pobavit se a posbírat jejich ohlasy, abyste příští rok mohli stát na startovní lajně s nimi!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *