Adam a Eva nebo opice? Již od počátků věků se otázkou našich předků zabývá většina lidí. Ať už je však pravda jakkoliv zahalená rouškou tajemství, dnešní věda má patrné důkazy a věří v to, že náš vývoj se odvíjí právě z opic. A právě vývoj naši civilizace od dob pravěkých, přes Lucy až po Homo sapiens sapiens, se stal jedním z našich cílů v rámci biologické exkurze.

Ve středu 12. dubna se všichni studenti třetích ročníků a septim vydali autobusem do brněnského Anthroposu prozkoumat své předky. Prošli si jeden z pavilonu Moravského zemského muzea, kde se dozvěděli o všech vývojových větvích člověka, zajímavosti o pohřbívání a jeskynních malbách, anebo si mohli prohlédnout velkého mamuta, již třetího v pořadí od založení muzea. Ten předešlý jim totiž shořel.

Po prohlídce vedly kroky studentů do skleníků Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Měli možnost prohlédnout si růst rostlin, které v naši přírodě neuvidí. Například jsme tak viděli, jak kvete banán, anebo se dozvěděli, jakou hmotnost unese leknín Viktorie Královská a proč masožravky loví hmyz.

Den to byl velice zajímavý. Většině se nemotala hlava jen z dusna ve sklenících, ale i z vědomostí, kterých ten den získali dostatek. A ačkoliv byl teprve počátek jara a květena v zahradách zatím neměla možnost ukázat svoji veškerou krásu, celý výlet jsme si náramně užili.

Foto: www.pixabay.com