Dne 18.5. 2016 měli žáci naší školy možnost jet na představení Prodaný smích. Tuto hru nastudovali herci Městského divadla v Brně podle stejnojmenné dětské knihy od německého spisovatele Jamese Krüsse.

Příběh vypráví o patnáctiletém chlapci Timmovi Thalerovi. Timovi zemře otec a jeho život se od základu změní, musí se postarat o rodinu a platit nesplacené dluhy po otci.  Proto se upíše ďáblu v podobě záhadného barona Tretsche. Výměnou za možnost vyhrát každou sázku na světě mu prodá nádherně zvonivý smích. Brzy se stane nejbohatším člověkem na světě, avšak šťastný není. Pochopí, že jeho smích byl nad veškeré zlato. Rozhodne se svůj smích získat zpět. A tak začíná velké dobrodružství…

Zhodnocení: Celé představení se velmi povedlo a to jak po stránce herecké, tak hudební. Přišlo nám, že Jan Brožek má v roli Timma Thalera trochu slabší začátek, ale po prvních dvou písních překonal počáteční nejistotu a herec spolehlivě zpívá i hraje. Celkový dojem z představení skvěle potrhovaly kulisy, které se se tvůrci rozhodli pojmout ve stylu stavebnice Merkur. Role hercům skvěle sedly. Muzikál byl prostě skvělý a vůbec by nám nevadilo vidět ho znovu.

Kateřina Studničná a Adéla Metelková, 5. QB

 

Prodaný smích