Joklův memoriál 2013

Dne 10. května 2013 se jako každým rokem konal na vyškovském gymnáziu Joklův memoriál. Studenti soutěžili v  deseti atletických disciplínách. Celkem se tohoto závodu zúčastnilo 92 závodníků ze 12 tříd. Každá třída vybrala své nejlepší zástupce z děvčat a chlapců.

Děvčata bojovala ve sprintech na 60 a 200 metrů. Tuto distanci zcela ovládla atletka Drahomíra Gurková ze 3. A, která na 200 metrech vytvořila nový školní rekord 27,41 s. Tento výkon byl nakonec vyhodnocen jako nejkvalitnější výkon kategorie děvčat. Další oblastí byly skoky – skok vysoký a daleký – a zde se opět potvrdila píle atletky Evy Šenkové, která zvítězila v obou disciplínách s velmi kvalitními výsledky. Ve výšce překonala 155 cm, čímž vyrovnala i nejlepší výkon kategorie chlapců, a rovněž vyrovnala školní rekord. V dálce excelovala svým výkonem 502 cm a vytvořila tak druhý školní rekord. Vrhy koulí byly vyrovnané a na nejvyšší stupínek nakonec vystoupila Dominika Rieglová z 6.XB výkonem 9,39 metrů. V běhu na 800 metrů zvítězila atletka Denisa Hubáčková z 2. A. Štafety byly velmi napínavé, protože celkové pořadí tříd nebylo definitivně uzavřeno. Dívky bojovaly jako lvice a po urputném souboji nakonec vyhrála děvčata z 1. A.

Chlapci měli poněkud delší sprint, a to běh na 100 a 400 metrů. Kratší úsek vyhrál Ivar Kusák z 2. A a vítězství na dlouhý sprint nakonec vybojoval Martin Špilar z 6.XB za 58,77 s. Ivar také zvítězil ve skoku dalekém a získal tak cenné body pro své družstvo. První místo ve skoku do výšky obsadil Filip Indrych z 6. XA výkonem 155 cm. Nejdelší trať memoriálu – 1500 metrů – přinesla vítězství Davidovi Kudýnovi z 5.QB v čase 5:10,82 s. Stanislav Zhejbal dosáhl nejlepšího výkonu ve vrhu koulí – 11,05 metrů. Finálové štafety byly opět napínavé a kolík do cíle nejrychleji dopravili chlapci z 6.XB.

Po celkovém sečtení všech bodů a napínavém čekání jsme se dozvěděli celkové výsledky. Nejúspěšnější dívky byly tentokrát dvě – Drahomíra Gurková a Eva Šenková. Nejlepším atletem se stal Ivar Kusák. Třetí místo vybojovala třída 5.QA se ziskem 102 bodů. Druhé místo obsadila 2. A se ziskem 112 bodů a letošní memoriál vyhrála opravdu nečekaně třída benjamínků – 1. A.

Joklův memoriál přišli svojí účastí nečekaně podpořit hned dva náměstkové hejtmana JMK, a to Ing. Stanislav Juránek a Bc. Roman Celý. O panu náměsku Juránkovi je známo, že se od dětství věnuje lehké atletice, tak není divu, že se velmi aktivně zajímal o dosažené výkony. Spolu s ředitelem školy RNDr. Václavem Klementem potom předal ceny vítězným třídám.

Počasí se vydařilo a padalo mnoho výborných výsledků a osobních rekordů.Těšíme se na další rok a budeme napjatě očekávat další vynikající atletické výkony.