aktivity

Příprava oslav 120 let gymnázia

V roce 2019 si připomene Gymnázium a SOŠZE Vyškov, příspěvková organizace, významné jubileum. Gymnázium bude slavit 120. výročí. Vedení školy zve k účasti i absolventy Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické a absolventy bývalých škol (zemědělská škola, agropodnikání apod.). 

Program oslav je v příloze tohoto dokumentu.

6. ročník jazykové rallye

Medaile za rallye

Jazykovou rallye „rozjeli“ studenti gymnázia ve středu 26. 6. v zámeckém parku. Vyučující cizích jazyků připravili letos už 6. ročník této zábavné soutěže. Nejde v ní o známky, ale o vtipné využití jazykových znalostí a dobrou náladu.

Na trati si nejlépe vedli:

1. místo: Žaneta SLUNSKÁ (2.B), Marek MORONG (XA), Martin HEGER (2.B)

2. místo: Míša ŘEZNÍČKOVÁ (2.B), Tereza SKOPALOVÁ (2.B), Luther SIAKHEL (2.B)

3. místo: Simona BRHELOVÁ (1.A), Adéla JOHANOVÁ (1.A), Tereza ROUDENSKÁ (1.A)

Döbeln 2019

Döbeln

V pondělí 17. 6. jsme se my, žáci Gymnázia a SOŠZE Vyškov, vydali s našimi učitelkami Mgr. Ivetou Höferovou a Mgr. Evou Tichopádovou na pětidenní pobyt do německého Döbelnu. Bydleli jsme nedaleko tohoto města ve volnočasovém centru Töpelwinkel. Odtud jsme každý den konali výlety do okolí.

Ruku v ruce

Ruku v ruce

Ve čtvrtek 6. června se studenti  třídy kvinty A zúčastnili projektu Ruku v ruce, který se konal v Knihovně Karla Dvořáčka. Program byl ve spolupráci se Sociálními službami Vyškov, konkrétně s lidmi se zdravotním postižením, kteří jsou klienty denního stacionáře.

Mezinárodní partnerská schůzka v Moskvě

Ve třídě

Na základě pozvání ze strany moskevské školy proběhla začátkem června mezinárodní partnerská schůzka, které se za gymnázium zúčastnila koordinátorka projektu Mgr. Zlatka Zbořilová a z řad studentů Helena Procházková (7.MA). Termín schůzky byl zvolen v souvislosti s 220. výročím narození A. S. Puškina, jehož dílo bylo tématem aktivit a videokonference ve školním roce 2018/2019.

Stránky