NG

Schválně nespravedlivé

Projektový den na nižším gymnáziu na téma spotřebitelské zodpovědnosti vedli lektoři spol. ARPOK z Olomouce. Jak na toto dopoledne reagovali primáni?

Kvarta slavila Vánoce

Ve středu 21.12. strávila kvarta hodinu ruského a německého jazyka netradičně. Ruštináři v duchu nejpopulárnějšího svátku v Rusku – Nového roku. Povídali jsme si o dědu Mrázovi, jeho vnučce Sněhurce а o zvycích a tradicích, pojících se s tímto svátkem.  Zazpívali jsme si koledu В лесу родилась елочка a podívali se na kreslené pohádky o dědu Mrázovi. Kuchařinky připravily malé pohoštění ve stylu tohoto svátku. Moc jsme si pochutnali a hodinu celkově báječně užili.

Němčináři porovnávali Vánoce u nás a v německy mluvících zemích. Také my jsme ochutnávali typické vánoční speciality a zpívali naše oblíbené koledy: O Tannenbaum a Stille Nacht.

Zeměpisné praktikum 2016 - Nahlédnutí pod čepec naší přírody

S naší třídou (4.KA) jsme na pět dní navštívili skautskou základnu Kaprálův mlýn u Ochozu u Brna. Byl pro nás připravený naučný zeměpisný program s mnohými aktivitami a projekty. Rozhodla jsem se, že vás tímto pobytem provedu.

Vida VIDU

V listopadu se třída tercie A vydala v rámci hodin fyziky a biologie do vědeckého centra VIDA v Brně. Proč se centrum nazývá VIDA? To je jednoduché. Přece kvůli zvolání, které pronesete u spousty pokusů, které si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. „VIDA! To jsem nevěděl.“  Tuto větu zde pronesete každou chvíli. Důvodů je tu dost.

Ekomóda 2015

Konec školního roku žákům nižšího gymnázia tradičně zpestřila soutěž o nejzdařilejší model z recyklovatelných materiálů. Letos našla inspiraci děvčata z primy a sekundy. Naše nejmladší módní návrhářky prokázaly bohatou fantazii, kreativitu, zručnost a také notnou dávku odvahy předvést svůj „ekomodel“ na pódiu před kritickými zraky spolužáků a poroty.

Eurorébus 2015

Dne 16. června 2015 se v Praze konalo celostátní kolo soutěže Eurorébus. Naši školu reprezentovali z KB Tereza Jedličková, Luboš Bartík a Pavel Kinc. Z 55 soutěžních týmů z celé republiky se umístili na krásném 5. místě a pro školu vyhráli roční předplatné časopisu Dnešní svět.

Tomáš Florus nezklamal

Tomáš Florus, student 4.KA, se dne 27. 4. 2015 zúčastnil okresního kola Biologické olympiády. I přes velkou konkurenci a složité téma - Život stromu - dokázal vyhrát. Již teď se plně připravuje na účast v krajském kole, které se uskuteční 15. 5. 2015, a opět pomýšlí na nejvyšší příčky.

Postup do celostátního kola Zeměpisné olympiády

Šimon Pavlas vítěz krajského kola zeměpisné olympiády - kat. D

V letošním krajském kole Zeměpisné olympiády se naši studenti opět umístili na předních místech ve třech kategoriích.

Šimon Pavlas v kategorii středních škol zvítězil a stejně jako loni postoupil z prvního místa do celostátního finále, které se bude konat v Praze dne 13. - 14. 4. 2015.

Luboš Bartík v kategorii C skončil na krásném 5. místě a Tomáš Formánek v kategorii A na 6. místě.

Co je PaySecCup?

Zábavná a napínavá vědomostní soutěž pro třídní kolektivy druhého stupně základních  škol  a pro nižší stupeň  víceletých gymnázií.

Do této soutěže, která probíhala od září 2013 do června 2014 na portálu Era klubu, se zapojila třída KA.

Z celé ČR se této soutěže účastnilo 232 tříd. Myslíme si, že jsme si nepočínali špatně.  Z každého kraje postupovala do závěrečných play-off vyřazovacích kol jedna třída, což se nám podařilo a mezi nejlepšími 16 třídami z celé ČR jsme nakonec obsadili 5. místo. Hlavní cenu – čtyřdenní zájezd do Paříže pro celou třídu jsme sice nezískali, ale o Francii jsme se toho hodně dozvěděli.

Týden ve mlýně aneb Naše zeměpisné praktikum 2014

I když se to možná zdá neuvěřitelné, právě do mlýna jsme se dne 31. března 2014 vypravili. Hned ráno se celá naše třída sešla před budovou gymnázia a pak už následovala nedlouhá cesta do Kaprálova mlýna u Ochozu u Brna, plná očekávání, jak že to vlastně bude ve mlýně vypadat.

Stránky