aktivity

Vánoční koncert 2018

Gymnázium a SOŠZE Vyškov, p. o. ve spolupráci se ZUŠ Vyškov si Vás dovoluje pozvat na vánoční koncert, který se uskuteční ve středu  12. prosince 2018 od 16:30 hodin v aule budovy gymnázia. V podání studentů a jejich hostů zazní skladby českých i světových autorů.

Srdečně zveme!

Exkurze na katedru analytické chemie Univerzity Palackého v Olomouci

21. listopadu 2018 byla zorganizována pro studenty semináře chemie 3. ročníku návštěva katedry analytické chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Náplň této exkurze se týkala hlavně klasické analýzy zaměřené na obsah beta karotenu v mrkvi a prohlídky instrumentálních laboratoří. Pod vedením RNDr. Jaroslava Orsága a Mgr. Jitky Hrežové jsme vlakem odcestovali do Olomouce. Po příjezdu jsme se přesunuli na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Nejen exteriér, ale i interiér fakultní budovy je velmi moderní a příjemný.

Získali jsme 29 Bobříků informatiky

11. ročník soutěže Bobřík informatiky se uskutečnil 4. - 16. 11. 2018 a zúčastnilo se ho 7 8926 soutěžících ze 648 škol. Úspěšným řešitelem je ten, kdo v on-line testu získá alespoň 150 bodů z 240 možných. To se u nás povedlo dvaceti benjamínům, sedmi kadetům a dvěma juniorům. Soutěžící vyplňovali test na počítači, na zpracování 15 otázek testu bylo dáno 40-45 minut podle kategorie. Otázky se liší svojí náročností, zaměřením a způsobem řešení.

Naše absolventka o egyptologii

19. října 2018 proběhly na naší škole velmi poutavé přednášky naší absolventky Mgr. Dany Bělohoubkové o egyptologii a archeologických vykopávkách v Abusíru (Egypt). Mgr. Bělohoubková působí jako doktorandka na Českém egyptologickém ústavu FF UK. Od roku 2015 je také stálou členkou archeologické expedice v Abusíru.

OZON

OZON (O3 = objevování, originalita, otevřenost)

Naším cílem je umožnit všem žákům výuku podle jejich osobních předpokladů, schopností a dovedností.

Stránky